Home / Peryferia / karty SD / Karta Transcend wi-fi SD 32 GB – bezprzewodowe przenoszenie zdjęć z aparatu

Karta Transcend wi-fi SD 32 GB – bezprzewodowe przenoszenie zdjęć z aparatu

Podsumowanie

Transcend WiFi SD Card 32GB
Karta SD z wbudowanym dostępem przez Wi-Fi to świetny pomysł, ułatwiający pracę z aparatem ale uważam, że w tej formie jeszcze dużo brakuje i pełni on funkcję tylko rozrywkową – zgrywam zdjęcie na smartfona, wstawiam na facebook’a lub wysyłam mailem.

Dla zawodowego fotografa brakować będzie przede wszystkim współpracy z komputerem aby można było błyskawicznie obrabiać zdjęcia profesjonalnymi programami graficznymi. Sam podglądto jest uważam za mało. Również pobranie zdjęcia na smarfon czy tablet nie rozwiązuje sprawy. Niestety puki co dostępność profesjonalnego oprogramowania na platformy mobilne jest mocno ograniczona.

Również prędkość przesyłania danych jest odrobinę rozczarowująca. Mając do dyspozycji protokół 802.11 n wydawać by się mogło, że transfer zdjęcia o rozmiarze 5 MB odbędzie się błyskawicznie a tak niestety nie jest. Proces trwa ok. 3-7 sekund. To nie jest dużo ale gdzie teoretyczne 150 Mb/s ?

Urządzenia tego typu na pewno maja przyszłość. Może nawet to konkretne od Transcend’a. Wystarczy niewiele : pełnoprawny klient dla Windows/Mac/Linux.

Co prawda karta nie wysyła samodzielnie zdjęć na komputer, ale można uzyskać do nich dostęp podobnie jak za pomocą aplikacji na urządzenia mobilne.

Najpierw należy połączyć się z siecią Wi-Fi SD (po włożeniu karty do aparatu w trybie stałego podglądu), następnie wpisać podany w instrukcji adres IP, żeby połączyć się z aparatem. Po wprowadzeniu nazwy administratora oraz hasła uzyskujemy dostęp do zdjęć zgromadzonych na aparacie, a więc możliwość łatwego ich pobrania oraz przystąpienia do dalszych prac.

Cena testowanej karty Transcend wi-fi SD 32 GB to 195 złotych. Za taką samą kartę bez modułu wi-fi przyszłoby nam zapłacić 68 zł. Tańszą alternatywą jest 16 GB wersja, która kosztuje odpowiednio 120 zł i ok. 45 zł.

Do karty jest dostępne nowsze oprogramowanie lecz z uwagi na czas nie mogłem dokonać aktualizacji. Cały test przeprowadzony był na wersji oprogramowania 1.8.

+ moduł bezprzewodowy do aparatu

+ przejrzystość menu

+ łatwość konfiguracji

+ klasyczne wymiary karty SD

– ograniczenie funkcjonalności tylko do systemów mobilnych

– średnio zadowalająca prędkość przesyłania zdjęć

– zwiększone zużycie baterii aparatu

1. Wstęp
2. Testy
3. Podsumowanie

Podsumowanie Karta SD z wbudowanym dostępem przez Wi-Fi to świetny pomysł, ułatwiający pracę z aparatem ale uważam, że w tej formie jeszcze dużo brakuje i pełni on funkcję tylko rozrywkową – zgrywam zdjęcie na smartfona, wstawiam na facebook’a lub wysyłam mailem. Dla zawodowego fotografa brakować będzie przede wszystkim współpracy z komputerem aby można było błyskawicznie …

Ocena końcowa

Kompatybilność
Prędkość
Funkcje

Gadżet

Podsumowanie : Karta Transcend wi-fi SD z wbudowanym bezprzewodowym dostępem to świetny pomysł, ułatwiający pracę z aparatem ale w tej formie jeszcze dużo brakuje i pełni ona funkcję tylko rozrywkową.

Twoja ocena: Oceń jako pierwszy !
67

O użytkowniku Hubert Andruszewski

Pasjonat komputerowy, motoryzacyjny z zacięciem łowieckim. Gadżety to jego chleb powszedni. Dlatego właśnie technologia sprawia mu tyle przyjemności.