Home / Peryferia / karty SD / Karta Transcend wi-fi SD 32 GB – bezprzewodowe przenoszenie zdjęć z aparatu

Karta Transcend wi-fi SD 32 GB – bezprzewodowe przenoszenie zdjęć z aparatu

Testy

Do testów użylimy smartfonu Samsung Galaxy S4 z systemem Android 4.4 KitKat, oraz aparatu Nikon D5000 (oficjalnie wspierany najbliższy model to D5100).

Szybkie odnalezienie i instalacja dedykowanej aplikacji w sklepie Play nie stanowiła problemu – odpowiednie kody QR znajdują się w instrukcji obsługi – analogicznie jest w sytuacji urządzeń marki Apple i Amazon.

instrukcja1


Instrukcja w kilku krokach pomaga szybko sparować urządzenia. Wszystko jest czytelne i jasne. Instrukcję do karty w języku angielskim można zobaczyć i pobrać tutaj.

Karta po włożeniu do aparatu jest widoczna od razu przez sam aparat natomiast moduł Wi-Fi potrzebuje dłuższej chwili na ujawnienie swojego SSID. Aby miał on odpowiednio dużo czasu na to musiałem wprowadzić aparat w tryb stałego podglądu, gdyż inaczej przechodził w tryb czuwania co natychmiast powodowało wyłączenie modułu WI-Fi.

Transcend wi-fi SD haslo do ustawien

Szybkie sparowanie urządzeń, wprowadzenie loginów, haseł i stanął przede mną angielskojęzyczny interfejs programu do obsługi karty. Na ekranie głównym są zaledwie 3 opcje:

Transcend wi-fi SD menu aplikacji

Browse – Przeglądanie zdjęć na podłączonej karcie

Shoot and View – Robienie zdjęć i automatyczny ich podgląd

Settings – Ustawienia

Przeglądanie zdjęć jest intuicyjne i proste. Możemy wybrać rodzaj mediów – zdjęcia lub filmy odpowiednimi ikonami na dole ekranu. Otwarte zdjęcie lub film możemy zapisać lokalnie na urządzeniu w celu obróbki lub sprawdzić jego parametry również odpowiednimi ikonkami na dole ekranu.

Robienie zdjęć z podglądem nieco mnie rozczarowało. Byłem przekonany, że dzięki tej opcji będę mógł robić zdjęcia z poziomu aplikacji, ale niestety… Aplikacja oczekuje na naciśniecie spustu migawki aparatu i umiarkowanie szybko  (ok 3-7 s) generuje podgląd wykonanego ujęcia. Oczywiście wszystko zależy od wielkości zdjęcia. Gdy zdjęcie nam się podoba możemy je od razu zapisać na urządzeniu.

Transcend wi-fi SD wczytywanie zdjecia

Transcend wi-fi SD info o zdjeciu

Ustawienia to menu które skrywa szereg ustawień dotyczących przede wszystkim parametrów połączenia Wi-Fi.

Karta może pracować zarówno w trybie Direct Share – czyli natychmiastowego udostępniania zdjęć na smartfon/tablet który wyżej opisuje, lub Internet Mode czyli opcje połączenia z AP lub z HotSpotem w celu przesłania zdjęć emailem lub udostępnienia ich na stronie internetowej.

Można ustawić oczywiście hasła, oszczędzanie energii i kilka mniej znaczących opcji. Generalnie – nie ma przy czym poszaleć.

Na koniec przeprowadziliśmy test prędkości karty przy użyciu programu CrystalDisk aby zobaczyć jej ewentualną przewagę (lub jej brak) nad konkurencją. Nasz wybór padł na kartę Samsunga również klasy 10. Oto jak przedstawiały się wyniki pomiarów.

Karta Transcend Samsung
Odczyt [MB/s] 22,21 19,92
Zapis [MB/s] 10,74 17,46

 

Z niewiadomych nam względów karta Transcend Wi-fi SD oferuje bardzo dobre prędkości odczytu przy raczej słabych prędkościach zapisu w stosunku do konkurencyjnej karty Samsunga, która tylko nieznacznie odbiegała pod względem odczytu zaś prześcignęła go znacznie przy zapisie na kartę.

1. Wstęp
2. Testy
3. Podsumowanie

Testy Do testów użylimy smartfonu Samsung Galaxy S4 z systemem Android 4.4 KitKat, oraz aparatu Nikon D5000 (oficjalnie wspierany najbliższy model to D5100). Szybkie odnalezienie i instalacja dedykowanej aplikacji w sklepie Play nie stanowiła problemu – odpowiednie kody QR znajdują się w instrukcji obsługi – analogicznie jest w sytuacji urządzeń marki Apple i Amazon. Instrukcja …

Ocena końcowa

Kompatybilność
Prędkość
Funkcje

Gadżet

Podsumowanie : Karta Transcend wi-fi SD z wbudowanym bezprzewodowym dostępem to świetny pomysł, ułatwiający pracę z aparatem ale w tej formie jeszcze dużo brakuje i pełni ona funkcję tylko rozrywkową.

Twoja ocena: Oceń jako pierwszy !
67

O użytkowniku Hubert Andruszewski

Pasjonat komputerowy, motoryzacyjny z zacięciem łowieckim. Gadżety to jego chleb powszedni. Dlatego właśnie technologia sprawia mu tyle przyjemności.