Home / Peryferia / karty SD / Karta Transcend wi-fi SD 32 GB – bezprzewodowe przenoszenie zdjęć z aparatu

Karta Transcend wi-fi SD 32 GB – bezprzewodowe przenoszenie zdjęć z aparatu

Do redakcyjnych testów trafiła karta wi-fi SD o pojemności 32 GB firmy Transcend z wbudowanym interfejsem bezprzewodowym Wi-Fi. Jest to karta SDHC klasy 10.

Wstęp

Interfejs bezprzewodowy wi-fi umożliwia połączenie aparatu fotograficznego z urządzeniem opartym na systemie Android (również urządzenia firmy Amazon oparte na tym systemie jak Kindle Fire) lub IOS. Niestety producent nie przewidział współpracy aparatu z komputerem. Standard transmisji bezprzewodowej to IEEE 802.11 b/g/n z zabezpieczeniami WEP, WPA, WPA2.

Gabarytowo karta ma standardowe wymiary typowej karty SD a jej waga to 2g.

Na opakowaniu umieszczono kod QR dzięki któremu możemy ustalić przed zakupem czy nasz aparat fotograficzny będzie działał z tym urządzeniem. Wbrew pozorom nie jest to takie pewne, gdyż lista zarówno producentów jak i poszczególnych ich modeli jest dość ograniczona. Sami będąc w posiadaniu niewspieranego oficjalnie modelu nie nastawialiśmy się na udane testy.

Lista kompatybilności http://www.transcend-info.com/Products/Compatibility/?Modno=401

Zawartość pudełka

Transcend wi-fi SD calosc


W pudełku  oprócz karty w praktycznym futeraliku (klasycznym dla kart SD) znajdziemy czytnik kart SD na USB, instrukcję obsługi oraz kartę gwarancyjną.

Transcend wi-fi SD karta w etui


1. Wstęp
2. Testy
3. Podsumowanie

Do redakcyjnych testów trafiła karta wi-fi SD o pojemności 32 GB firmy Transcend z wbudowanym interfejsem bezprzewodowym Wi-Fi. Jest to karta SDHC klasy 10. Wstęp Interfejs bezprzewodowy wi-fi umożliwia połączenie aparatu fotograficznego z urządzeniem opartym na systemie Android (również urządzenia firmy Amazon oparte na tym systemie jak Kindle Fire) lub IOS. Niestety producent nie przewidział współpracy aparatu …

Ocena końcowa

Kompatybilność
Prędkość
Funkcje

Gadżet

Podsumowanie : Karta Transcend wi-fi SD z wbudowanym bezprzewodowym dostępem to świetny pomysł, ułatwiający pracę z aparatem ale w tej formie jeszcze dużo brakuje i pełni ona funkcję tylko rozrywkową.

Twoja ocena: Oceń jako pierwszy !
67

O użytkowniku Hubert Andruszewski

Pasjonat komputerowy, motoryzacyjny z zacięciem łowieckim. Gadżety to jego chleb powszedni. Dlatego właśnie technologia sprawia mu tyle przyjemności.