Home / Aktualności / Karta Intel Arc A380 wypada gorzej w grach niż w testach syntetycznych

Karta Intel Arc A380 wypada gorzej w grach niż w testach syntetycznych

Można się domyśleć dlaczego Intel nie zapełnił jeszcze sklepowych półek swoimi dedykowanymi kartami graficznymi i czemu najpierw pojawiają się one w Chinach patrząc na zawarte w niniejszym artykule testach Intel Arc A380. Rzeczywiste testy kart w grach przeprowadzone przez niezależne media przedstawiają zupełnie inny obraz niż ten, do którego prowadziły nas testy syntetyczne.

W testach 3DMark Port Royal i Time Spy ta podstawowa karta graficzna, sprzedawana w Chinach za równowartość 160 dolarów znacznie przewyższa pod względem wydajności AMD Radeon RX 6500 XT i RX 6400. Wyniki gier z kolei pokazują, że układ Intela przegrywa nawet z RX 6400 w każdej z sześciu gier testowanych przez źródło.

Testy na powyższym wykresie są w kolejności: League of Legends, PUBG, GTA V, Shadow of the Tomb Raider, Forza Horizon 5 i Red Dead Redemption 2. Widzimy to w pierwszych trzech testach opartych na DirectX 11 A380 jest od 22 do 26 procent wolniejszy niż NVIDIA GeForce GTX 1650 i Radeon RX 6400.

Przepaść zmniejsza się w tytułach DirectX 12, Shadow of Tomb Raider i Forza 5, gdzie jest o 10% wolniejszy niż wspomniane powyżej karty. Karta najlepiej prezentuje się w RDR 2 z silnikiem Vulkan, gdzie jest o 7% wolniejsza od GTX 1650 i 9% za RX 6400. Biorąc pod uwagę te liczby i fakt spadku cen kart graficznych (kryptoapokalipsa 2022), nie jesteśmy do końca pewni, co Intel próbuje nam sprzedać za 160 „zielonych”.

 

Źródło: Shenmedounengce (Bilibili), VideoCardz

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.