Home / Aktualności / Kamerka Logitech C922 – nie tylko dla streamerów

Kamerka Logitech C922 – nie tylko dla streamerów

logitech-c922

Na rynek wkroczyła właśnie nowa kamera internetowa  a mianowicie Logitech C922 zaznaczając tym samym nowy okres w dziejach peryferiów komputerowych. To co zazwyczaj miało służyć tylko i wyłącznie komunikatorom internetowym, tym razem poszło o krok dalej. Mowa oczywiście o nowej funkcjonalności produktu Logitecha.

Niezaprzeczalnymi atutami kamerki Logitech C922 jest możliwość zapisu obrazu w rozdzielczości FULL HD (1080p) przy 30 klatkach na sekundę (lub 720 oferujące 60 kl. / sekundę) a także to, że sprzedawana jest ona z tripodem. Wspomniana rozszerzona funkcjonalność jest zaś realizowana za pomocą możliwości przesyłania strumieniowego (tzw. streamingu), która może być wykorzystana np. jeśli chcemy podzielić się naszą rozgrywką z innymi – często zapewne widzieliście połączony obraz gry oraz w grającego w nią gracza. Aplikacji, z którymi można ją wykorzystać jest oczywiście znacznie więcej.

logitech-c922-pro-stream-webcam

Drugą ciekawą funkcją  C922 jest możliwość podmiany tła, funkcję realizowaną przy pomocy rozpoznawania kształtów i odseparowywania graczy od niego, co w rezultacie prowadzi do ciekawego połączenia gry z grającym, widocznym na wielu filmikach dostępnych np. na YouTube.

Jeśli jesteście streamerami to z pewnością zaciekawi was to, że firma Logitech przy tworzeniu C922 współpracowała z serwisem XSplit, dzięki czemu przy zakupie tej kamerki otrzymamy trzymiesięczne konto Premium. Co daje nam owe konto, a więc np. możliwość używania profesjonalnych narzędzi edytorskich docenianych przez wielu użytkowników zajmujących się streamingiem gier.

Kamera Logitech C922 dostępna jest już m.in. na stronie producenta w cenie 99 dolarów. 

 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.