Home / Aktualności / Kamera Samsunga Galaxy S5 – problemy produkcyjne

Kamera Samsunga Galaxy S5 – problemy produkcyjne

Kamera Samsunga Galaxy S5

6-cio elementowa kamera Samsunga Galaxy S5 przysparza producentowi wielu problemów produkcyjnych


Zapowiadając swój przyszy flagowy smartfon Samsung Galaxy S5koreański koncern położył duży nacisk na ulepszoną kamerę w tym smartfonie. Jak się jednak okazuje być może zbytnio pospieszył się zarówno z S5 jak i jego kamerą.

Kamera Samsunga Galaxy S5

Nowa 6 elementowa 16 megapikselowa kamera w Galaxy S5 wykorzystuje sensor ISOCELL odpowiadający m.in. za szybsze przetwarzanie obrazu oraz autofocus. Decyzją o zastosowaniu 6 elemtowego ukłądu soczewek kamery przez Samsunga mogło być ich zastosowanie w zeszłorocznej premierze Nokii Lumii.

Wygląda na to, że z całej produkcji wspomnianych soczewek do kamer Galaxy S5 tylko 20-30% pozytywnie przechodzi weryfikację jakości a tym samym 70-80% posiada jakiekolwiek defekty dyskwalifikujące je w użyciu. Zastosowanie relatywnie nowych technologii jak wspomniana technologia 6 elementowych technologia jest oczywistym ryzykiem, które najwidoczniej Samsung zdecydował się powziąć. Nie zastosowanie tej technologii z drugiej strony wiązałoby się z mniejszą atrakcyjnością flagowego produktu, który już poniekąd co niektórych rozczarował.

Podczas gdy technologia soczewek w Galaxy S5 posiada tylko jedną więcej warstwę (element), to jednak właśnie ona powoduje tyle problemów w obecnej produkcji tego smartfonu. Problemy te nie są jak się okazuje jedynymi trapiącymi koreański koncern. Już na początku produkcji pojawiły się kłopoty z dostawcą płytek drukowanych PCB do tego smartfonu. Później doszły problemy z czytnikiem linii papilarnych, który początkowo miał znajdować się w fizycznym przycisku home Galaxy S5.

Co zatem jest powodem tych nieplanowanych trudności produkcyjnych? Być może przenoszenie przez Samsunga produkcji do własnej firmy i zaprzestanie ich zamawiania od zewnętrznych dostawców.

Co by nie było powodem problemów z obecną produkcją Sansunga Galaxy S5, jego premiera ustalona jest na 11 kwietnia w ponad 150 krajach. Tym samym zegarek (nie łączyć z Gear czy Fit) tyka nieubłagalnie. Miejmy nadzieję, że upora się on z nimi na czas. W przeciwnym wypadku możemy doświadczyć problemów z zamówieniami smartfonów.