Home / Peryferia / Kamery IP / Kamera EDIMAX IP IC-3116W – Strażnik domu dla każdego

Kamera EDIMAX IP IC-3116W – Strażnik domu dla każdego

Wygląd zewnętrzny

EDIMAX IP IC-3116W 03Kamera prezentuje się estetycznie w miksie bieli i czerni. Podobnie dołączony do zestawu uchwyt/stojak. Dzięki temu można kamerę dość dyskretnie umieścić na jasnej ścianie. Szkoda że producent nie pokusił się o biały kabel zasilający – miło by to wszystko współgrało.

 

Na przedniej ściance urządzenia znajdziemy obiektyw kamery z ręczną regulacją ostrości. Wokół niego 4 doświetlające diody pracujące w paśmie podczerwieni. Pod obiektywem umieszczono również czujnik światła, odpowiedzialny za przełączanie kamery w tryb nocny.

Poniżej w prawym dolnym rogu znajdują się 3 diody LED informujące o stanie pracy urządzenia. Szczegółowa rozpiska stanów pracy poszczególnych diod znajduje się w instrukcji obsługi. Pozostałe boki urządzenia są niewykorzystywane.

 

 EDIMAX IP IC-3116W 02

 

 

Z tyłu urządzenia producent umieścił gniazdo zasilania, gniazdo sieciowe LAN (RJ-45) oraz otwór do resetowania urządzenia lub parowania z urządzeniem dostępowym przez WPS.

 EDIMAX IP IC-3116W 04

W zestawie producent dołączył również uchwyt ścienny wraz z kompletem wkrętów. Uchwyt jest czteroelementowy, może również służyć jako stojak. Jakość wykonania i dopasowanie gwintów a przez to również spora konfigurowalność to zdecydowanie plus tego dodatku.

 

 

  1. Wstęp
  2. Parametry kamery
  3. Wygląd zewnętrzny
  4. Konfiguracja i funkcje
  5. Jakość obrazu
  6. Podsumowanie

 

Wygląd zewnętrzny Kamera prezentuje się estetycznie w miksie bieli i czerni. Podobnie dołączony do zestawu uchwyt/stojak. Dzięki temu można kamerę dość dyskretnie umieścić na jasnej ścianie. Szkoda że producent nie pokusił się o biały kabel zasilający – miło by to wszystko współgrało.   Na przedniej ściance urządzenia znajdziemy obiektyw kamery z ręczną regulacją ostrości. Wokół …

Ocena końcowa

Cena / Jakość
Funkcje
Jakość obrazu
Ocena ogólna

Polecamy!

Podsumowanie : Kamera EDIMAX IC-3116W jest bardzo udaną konstrukcją. Zaskoczeni jesteśmy sprawnością działania, niezłymi parametrami obrazu, spora ilością opcji konfiguracyjnych, globalnym dostępem i jakością wykonania. Jednocześnie razi momentami niedopracowane, ubogie oprogramowanie i słabe (niezgodne z polską specyfikacją producenta) diody IR. Jednak całość prezentuje się świetnie. Dobra kamera, dobry stojak-uchwyt, dobra cena. Polecamy!!!

Twoja ocena: 4.63 ( 2 votes)
80

O użytkowniku Hubert Andruszewski

Pasjonat komputerowy, motoryzacyjny z zacięciem łowieckim. Gadżety to jego chleb powszedni. Dlatego właśnie technologia sprawia mu tyle przyjemności.