Home / Aktualności / Już jutro PlayStation 5 otrzyma pierwszą dużą aktualizację

Już jutro PlayStation 5 otrzyma pierwszą dużą aktualizację

Nikt chyba nie zaprzeczy słabej dostępności konsol nowej generacji w tym PlayStation 5, aczkolwiek na horyzoncie szczęśliwych posiadaczy najnowszej konsoli Sony pojawia się pierwsza dużą aktualizacja. Pięć miesięcy po premierze PS5 otrzyma update, o którym dowiecie się z poniższego artykułu. W skrócie najnowsza aktualizacja zawiera usprawnienia dla pamięci masowej oraz większą kontrolę nad funkcjami społecznościowymi i personalizacją.

Najprawdopodobniej chyba najbardziej pożądaną nową funkcją będzie możliwość przechowywania gier PS5 na zewnętrznych dyskach USB. Wcześniej pamięć zewnętrzna mogła być używana tylko do gier na PS4, a nowsze tytuły na PS5 były wymagane do korzystania z wbudowanego dysku SSD. Firma Sony zaleca przenoszenie gier PS5 na dyski zewnętrzne zamiast ponownego pobierania lub kopiowania z dysku. Jak twierdzi, należy pamiętać, że dyski zewnętrzne są przeznaczone tylko do przechowywania, gdy w daną grę po prostu nie gramy. Gry na PS5 nadal muszą być przenoszone na wewnętrzny dysk SSD, aby móc w nie grać.

Nowa aktualizacja wprowadza również nowe funkcje społecznościowe na PS5. Zarówno gracze PS4, jak i PS5 będą mogli korzystać z funkcji Share Play. Dzięki temu gracze mogą udostępniać swój ekran osobom w drużynie, a nawet pozwolić komuś wypróbować grę lub zagrać na poziomie jako my. Co więcej, będziesz także mogli zobaczyć gry, do których można dołączyć, zarówno na konsole PS4, jak i PS5, z przydatną opcją „Poproś o dołączenie”.

Ponadto Sony dodało też nowe „ulepszone sterowanie” i opcje personalizacji dla graczy PS5. Niektóre z tych opcji obejmują ustawienie powiększenia ekranu, przeszukiwanie biblioteki gier oraz szybkie wyłączanie lub modyfikowanie głośności czatu w grze dla siebie i innych graczy na tym samym czacie. Gry będą również mogły automatycznie pobierać aktualizacje, zakładając, że ustawienie „automatyczne aktualizacje” jest włączone i obsługiwane przez programistów. Powinno to zapobiec irytującym powiadomieniom o aktualizacjach podczas próby rozegrania szybkiego meczu.

Wreszcie aplikacja PlayStation otrzymuje kilka nowych funkcji. Firma dodała przydatne narzędzia, takie jak zapisywanie gier do listy życzeń, powiadomienia znajomych i możliwość zmiany statusu online. Nadchodzące funkcje będą obejmować możliwość dołączania do sesji dla wielu graczy na PS5 z poziomu aplikacji i zarządzania pamięcią na PS5.

Nowa aktualizacja PS5 powinna pojawić się na całym świecie już jutro tj. 14 kwietnia.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.