Home / Aktualności / Judas Priest – Reedemer of Souls

Judas Priest – Reedemer of Souls

judas-priest-redeemer-2
Reedemer of Souls to najnowszy album zespołu metalowego Judas Priest. Na płycie znalazło się 13 kawałków nie licząc 5 bunusowych na drugim krążku.

Dragonaut jest pierwszym z utworów przed tytułowym Reedemer of Souls i umiejętnie wprowadza słuchacza w to co go czeka później. Jak mówi się, że pierwsze wrażenie jest tym najważniejszym doskonale się sprawdziło w tym przypadku. Dobre moim zdaniem słowa zostały dodatkowo wsparte przepięknymi gitarowymi solówkami. Aż musiałem się wielokrotnie powstrzymywać aby nie słuchać go zbyt głośno i nie narazić się sąsiadom.

Słowa są tu bardzo mocnym atuten albumu Judas Priest i pragnę to jeszcze raz podkreślić. Cały album dynamicznie przechodzi od jednego utworu do kolejnego, bez zbędnych przestojów czuje jakby był on tworzony za jednym zamachem i bez wytchnienia.

Niestety nie było mi dane go wysłuchać w “ludzkich warunkach” czyli na żywo np. na koncercie ale gdy taki się przydaży nie omieszkam się na niego udać. Aby być obiektywnym w tej recenzji przesłuchałem go wielokrotnie i naprawdę nie żałuję bo za każdym razem przechodziły mnie ciarki emocji, które ze sobą ten album niesie.

Choć Judas Priest można nazwać dinozaurami ze względu na staż na scenie to utwory są jak najbardziej na czasie, nie nudzą lecz pobudzają i bezlitośnie męczą nie dając czasu na zbytnio długi odpoczynek.

Niech za przykład posłużą Halls of Valhalla z kolejną przepiękną gitarową solówką, Sword od Damocles z nieco wolniejszym ale bardzo chwytliwym rytmem czy March of Dammed będący jednym z moich ulubionych. Posłuchajcie go i spróbujcie się ze mną nie zgodzić.

Redeemer of Souls Judas Priest tracklistBardzo cieszę się, że pjawił się na tym krążku nieco bardziej rockowy niż metalowy utwór Hell & Back czy balladowy Cold Blooded. Utwory te dodały nieco balansu na płycie i pozwoliły na zebranie sił przed kolejnymi, niemniej niż wcześniejsze wyciągające energię ze słuchających utworów.

Poza wspomnianymi gitarowymi solówkami nie sposób nie wspomnieć o tych głosowych (np. w utworze Crossfire), które jak wiertło wibrowały w moich uszach. Oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu.

Końcowym utworem pierwszej płyty jest “Beginning  of the end” czyli początek końca. Ten melancholijny utwór jest najspokojniejszym w albumie Reedemer of Souls. Pomimo iż nastawiłem się na nieco inne doznania, na takie na jakie od początku kierował mnie grupa Judas Priest, to ku zaskoczeniu bardzo pozytyenie mnie zaskoczył.

Przechodząc na szybko do drugiej bonusowej płycie chciałem wspomnieć iż jest ona fajnie rockowa w moim mniemaniu, nie za mocna i nie za słaba z dobrymi słowami i nie gorszą muzyką. Odniosłem kilkukrotnie wrażenie słuchania tej muzyki jakby były lata 80-90, czyli czasów najlepszych zespołów tego gatunku w historii.

Podsumowując Reedemer of Souls to jeden z najlepszych albymów Judas Priest, przynajmniej dla mnie i do tego od dosyć dawna. Byłem nim bardzo pozytywnie zaskoczony i jak wspominałem wcześniej nie żałuję ani minuty z jego wielokrotnego słuchania.

Album jest w sam raz, nie razi i nie zniechęca a wręcz przeciwnie przyciąga na długo do siebie. Chłopaki zrobiły kawał dobrej roboty podkreślając o co w muzyce chodzi i jak nie należy jej kaleczyć.

Średnia cena płyty w podstawowej wersji wynosi nieco ponad 40 zł. Za wersję deluxe ze wspomnianymi dodatkowymi 5 utworami trzeba zapłacić drugie tyle. Jest to moim zdaniem dużo ale mając na uwadze utwory, które się na niej znalazły można przeboleć ten wydatek. Ogólnie płyta jest bardzo dobra i jedyną rzeczą, do której można się przyczepić jest właśnie cena rozszerzonej wersji.

Reedemer of Souls to najnowszy album zespołu metalowego Judas Priest. Na płycie znalazło się 13 kawałków nie licząc 5 bunusowych na drugim krążku. Dragonaut jest pierwszym z utworów przed tytułowym Reedemer of Souls i umiejętnie wprowadza słuchacza w to co go czeka później. Jak mówi się, że pierwsze wrażenie jest tym najważniejszym doskonale się sprawdziło …

Ocena końcowa

Muzyka
Słowa
Ocena ogólna
Cena

Klasyk!

Podsumowanie : Reedemer of Souls to jeden z najlepszych albymów Judas Priest, przynajmniej dla mnie i do tego od dosyć dawna. Byłem nim bardzo pozytywnie zaskoczony i jak wspominałem wcześniej nie żałuję ani minuty z jego wielokrotnego słuchania.

Twoja ocena: 4.8 ( 1 votes)
91