Home / Oprogramowanie / Jubileuszowa aktualizacja Windows 10 – co się po niej spodziewać?

Jubileuszowa aktualizacja Windows 10 – co się po niej spodziewać?

Jubileuszowa aktualizacja Windows 10

Jubileuszowa aktualizacja Windows 10, którą Microsoft zapowiedział podczas wczorajszego developer conference Build, zdobyła sporą uwagę na tej właśnie konferencji. Jest ona tym ważniejsza, gdyż jeśli wierzyć jego informacjom, dotyczy ponad 270 milionów urządzeń z tym systemem.

W związku z tym czego możemy się po niej spodziewać? Tak więc w największej dotychczas aktualizacji systemu Windows, Microsoft planuje wprowadzenie zabezpieczeń biometrycznych (np. Windows Hello), w tym dla swojej przeglądarki Edge. 

Kolejną ważną zmianą / funkcją będzie większa integracja stylusa dzięki Windows Ink. Tym samym rozszerzy się ekosystem tabletów Surface, gdyż tak naprawdę spora część użytkowników kupuje również dotykowe laptopy, monitory i komputery AIO wyposażone w technologie dotykowe. Również dodawanie notatek i rysunków w łatwiejsze do użycia miejsce stanie się możliwe dzięki dedykowanemu panelowi skrótów.

Podążając dalej, jubileuszowa aktualizacja Windows 10 zyska ekranowe, bardziej ostre linijki wspierające Worda, dla jeszcze łatwiejszej edycji dokumentów w tym edytorze tekstów.

Developerzy z kolei będą mogli dzięki niej przełączać się pomiędzy normalnym trybem konsoli Xbox One a trybem developerskim, pozwalającym im na testowanie aplikacji i gier w natywnym środowisku.

Kiedy zatem pojawi się owa aktualizacja, Microsoft tak dumnie zapowiada największą? W bliżej nie określonym lecie tego roku. Aczkolwiek mając na uwadze datę premiery systemu Jubileuszowa aktualizacja Windows 10 może pojawić się 29 lipca.