Home / Aktualności / Jolla Tablet – konkurent tabletu Nokia N1 czy iPada mini?

Jolla Tablet – konkurent tabletu Nokia N1 czy iPada mini?

jolla tablet 03
Jolla tablet to kolejne po smartfonie urządzenie od fińskiej firmy (nie mylić z Nokią), które zadebiutuje już w przyszłym roku i stanowić ma bezpośrednią konkurencję dla tabletów Nokia N1 czy iPad mini.

Nokię N1 opisywaliśmy kilka dni temu, Jolla tablet z kolei nie posiadając takiego zespołu specjalistów ani funduszy, musiała szukać pomocy w Kickstarterze, gdzie w ciągu 48 gdzin zdołał zdobyć oszałamiający milion dolarów z zakładanego 380 tys. dolarów budżetu potrzebnego na jego powstanie.

Nawiązując więc do iPada mini, tablet z systemem Jola Sailfish 2.0 posiadać ma 7,85 calowy ekran o rozdzielczości 2,048 x 1,536 pikseli i gęstości ich upakowania na poziomie 330 PPI co jest bardzo dobrym wynikiem.

Poza tym urządzenie to napędzane będzie czterordzeniowym, 64-bitowym procesorem Intela o częstotliwości 1,8 GHz, wspieranego przez 2 GB pamięci RAM i 32 GB wbudowanej pamięci masowej. Pomimo tego znalazło się tam też miejsce na gniazdo rozszerzeń micro SD, 5 MP kakerkę z tyłu zdolną do nagrywania filmów 1080p przy 60 klatkach na sekundę oraz 2 MP kamera z przodu np. do wideokonferencji.

Ważnym faktem jest ten, że tablet będzie kompatybilny z aplikacjami systemu Android, dzięki czemu nie będziemy musieli rezygnować z tego środowiska na rzecz aplikacji napisanych dla Sailfish.

Tak jak w przypadku Nokii N1, Jolla tablet kosztować ma w granicach 250 dolarów. Premiera ma nastąpić w drugiej połowie przyszłego roku. Na poniższym filmiku możecie zobaczyć promocję owego tabletu.

jolla tablet