Home / Aktualności / Jim Ryan zapowiedział odpowiednik Game Pass dla PlayStation!

Jim Ryan zapowiedział odpowiednik Game Pass dla PlayStation!

CEO Sony Interactive Entertainment – Jim Ryan – zapowiedział wbrew wcześniejszym oświadczeniom firmy, że SONY jednak przygotowuje odpowiednik usługi Game Pass, jaką ma od kilku lat w swojej ofercie firma Microsoft.

Szef SONY w wywiadzie dla rosyjskiej agencji Tass powiedział, że w ciągu najbliższych tygodni powinniśmy już poznać jak będzie w przyszłości wyglądała abonamentowa usługa dostępu do biblioteki gier na PlayStation, która ma być swoistym odpowiednikiem Game Pass-a. Na razie jednak nie chciał zdradzić więcej szczegółów, skupiając się na przypomnieniu i omówieniu głównych zalet ich obecnej usługi, jaką jest PlayStation Now.

Niestety PlayStation Now nie jest dostępne na wszystkich rynkach, a i sama usługa nie jest tak rozwinięta i bogata w tytuły AAA, jak produkt Microsoftu.

Jak widać firma z kraju kwitnącej wiśni nie spieszy się z wprowadzaniem nowych usługi i nadążaniem za coraz popularniejszymi usługami konkurencji, o czym może świadczyć kolejna wypowiedź CEO SONY, który zapowiedział, że pierwsze gry pisane przede wszystkim pod PS5 pojawią się dopiero w 2022 roku, podczas gdy konkurencja z Redmond nieustannie kupuje nowe studia deweloperskie, zapowiadając kolejne tytuły na swoje konsole.

 

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.