Home / Aktualności / Jednostka napędowa 2.9 V6 połączy modele Alfy Romeo, Ferrari oraz Maserati

Jednostka napędowa 2.9 V6 połączy modele Alfy Romeo, Ferrari oraz Maserati

Od lat wymienione w tytule niniejszego newsa marki łączy przynależność do koncernu FIAT (obecnie FCA – Fiat Chrysler Automobiles), niemniej już wkrótce połączy je jeszcze ”motoryzacyjne serce”, jakim będzie jednostka V6 o pojemności 2,9 litra.

Włosi po latach postanowili uderzyć z dużą siłą, ponieważ 2,9-litrowe V6 otrzyma podwójne turbodoładowanie, a a jej moc maksymalna w zależności od wersji może wynieść nawet 520 KM. Mówi się także o tym,że trzy z sześciu cylindrów przy mniejszym obciążeniu będą mogły ”odpocząć”, oszczędzając w ten sposób paliwo oraz generując mniejsze ilości spalin.

U Alfy Romeo znajdzie ona miejsce pod maskami Giulii oraz Giulii Coupe w wersji Quadriofoglio i zaoferuje ich kierowcom aż 510 KM, 600 Nm oraz przyspieszenie do 100 km/h w czasie 3,9 sek. Sedan na rynku pojawić się ma już w przyszłym roku, zaś na Coupe będziemy musieli poczekać do 2018 roku.

Z kolei w Ferrari ww. źródło napędu znajdzie swoje miejsce tuż przed tylną osią modelu Dino, które będzie oferowało aż 520 KM i uzyskanie pierwszych 100 km/h w czasie zaledwie poniżej 3,5 sek. Premiera w 2018 roku.

Ostatnim miejscem gdzie zagości 2,9-litrowy, włoski motor V6 to przednia część Maserati o interesującej nazwie Alfieri. Nam ona kojarzy się ze zlepkiem słów Alfa i Ferrari. Włoski konkurent Jaguara F-Type będzie sprzedawany w wersjach o mocy od 410 do 520 KM, a w sprzedaży pojawi się w 2017 roku.

Alfa Romeo Giulia Sedan 01

Maserati Alfieri 01

Maserati Alfieri 02

Źródło: Internet

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.