Home / Aktualności / Jakie gry obsługują Kinect dla Xbox One

Jakie gry obsługują Kinect dla Xbox One

Konsola Xbox One

Tak jak jest wielu zwolenników kontrolera Kinect  dla Xbox One (również dla starego Xbox 360), tak wielu jest jego przeciwników. Nie będziemy tym razem wnikać ani w sferę naruszania prywatności czy innych funkcji, a skupiamy się wyłąznie na aspektach cyfrowej rozrywki.

Jak zobaczycie poniżej lista gier obsługująca nowy kontroler ruchu Kinect przez najnowszego Xboxa sukcesywnie (notabene powoli) rośnie, dzięki czemu większa liczba użytkowników tej konsoli może się zastanawiać nad jego kupnem.

Cena zestawu Xbox One z Kinect i kilkoma grami to wydatek ok. 1800 zł. Sam Kinect jeśli chcielibyście go kupić pomniejszy wasz portfel o jakieś 500-600 zł. Zdecydowanie opłaci się ten zakup razem z konsolą, lecz czasami budżet na konsolę jest ograniczony bądź nie podejrzewamy że kontroler ruchu nam się przyda.

Podczas gdy duża część gier obsługuje tylko częściowo Kinect 2, to ilość gier w pełni go obsługujących również się zwiększa co jest dobrym znakiem na jego adaptacje. Zobaczmy zatem jakie gry wykorzystają Kinect dla Xbox One oraz w jakim stopniu nowy kontroler ruchu jest wspierany.

Aktualizacja gier: marzec 2017

Gra Użycie Kinecta
Killer_Instinct_Boxshot_miniKiller Instinct Killer Instinct czyli jedna z ciekawszych bijatyk na Xbox One. Jednak integracja Kinecta jest tu dosyć ogranioczona chociażby z powodu głównie obsługi kontrolera bezprzewodowego (lub przewodowego) zamiast kontrolera ruchu.Użycie go ogranicza się do możliwości komunikacji głosowej siedząc sobie wygodnie zamiast wykorzystując go jak to ma miejsce w przypadku Fighter Within.
Kinect Sports Rivals miniKinect Sports Rivals Będący następcą sportowej gry znanej z Xbox 360, Kinect Sports Rivals wykorzystuje jego najlepsze cechy i łaczy z ulepszoną funkcjonalnością kontrolera Kinect dla konsoli Xbvox One.Kontrolerem ruchu możemy zarówno nawigować w menu jak i używać go podczas gry co jest dla mnie pełnia jego posiadania. W grze wymęczymy się zatem niesamowicie czt to grając w kręgle, ścigając sie na skuterze wodny, wspinając, grając w piłke nożną czy tenis a na strzelaniu do celu skończywszy.Choć próbowałem póki co grę jedno osobową (bez znajomych) ze względu na brak miejsca dla dwóch osób to mogę powiedzieć jedno: gra warta polecenia a dla posiadaczy Kinecta wręcz obowiązkowa.
Zoo Tycoon miniZoo Tycoon Kinect w tej jakże ekscytującej grze pozwala na karmienie, tańczenie czy zabawy ze zwierzętami, które obecnie posiadamy w naszym Zoo.Nie ma jak obcowanie z naturą bez obawy na pożarcie lub okaleczenie przez zwierzęta.
Fighter Within miniFighter Within Wykorzystująca moim zdaniem w pełni możliwości obecnego wcielenia kontrolera Kinect gra Fighter Within, pozwala na wykorzystanie całego naszego ciała do zadawania ciosów.Tak więc możemy zarówno wykonywać kopniaki jak i ciosy jęką czy nawet combo. Rzecz w tym, że niesamowicie się przy tym namęczymy  machając w powietrzu, dzięki czemu regularne przerwy w rozgrywce będą jak najbardziej wskazane.
Dance Central Spotlight miniDance Central Spotlight Nie byłoby kontrolera ruchu bez gry tanecznej, czyż nie tak? Uwierzcie mi na słowo, że nawet ja, który nie pałam miłością do tańca sprobowałem swoich sił, tak dla śmiechu.Co więcej jeśli macie z rodzinie (na pewno) dzieci, zabawa z nimi jest jeszcze bardziej przednia.
 Shape UpShape Up Shape Up to kolejna w pełni wspierająca Kinect Xboxa One gra, dzięki której napocicie się co nie miara. Choć można w nią grać w pojedynkę, to dużo lepiej prezentuje się ona w co najmniej dwie osoby.W grze otrzymamy własną postać (odzwierciedlającą naszą osobę), która będzie się zmagać w wielu konkurencjach chociażby takich jak popmki, biegi czy podobne.Jako uprzyjemnienie na ekranie ujrzymy ciekawe animacje jak np. czołg, słonia czy inne przedmioty na naszych plecach przy tzw. „pompowaniu”.
 Just Dance 2015 miniJust Dance 2015 Just Dance 2015 tak jak wersja z 2014 roku również w pełni obsługuje Kinect, dzięki czemu będziemy mogli się natańczyć do nowych kawałków, dobrze się bawiąc i gubiąc nieco kalorii.Za nasze zmagania przy odpowiednim wykonaniu ruchów tanecznych otrzymamy punkty, które będziemy mogli porównać z innymi zawodnikami w tym naszymi znajomymi.
XboxFitness_16x9_Jillian_RGBXbox Fitness Xbox Fitness czyli flagowa gra do rzeźbienia naszego ciała to po raz kolejny pełna obługa kontrolera ruchu Kinect. Co więcej śledzi on również rytm naszego serca na odległość podczas ćwiczeń.Jedynym minusem jest cena dodatków, których jest co najmniej kilkanaście, a każdy z nich to wydatek kilkudziesięciu złotych. Gra do nabycia głównie w Xbox Store.
Zumba Fitness World Party miniZumba Fitness Word Party Zumba Fitness Word Party to ciekawe połączenie zabawy z aktywnym spalaniem kalorii, dzięki któremu możemy aktywnie spędzić czas bez winnego sumienia po zjedzeniu ciastka czy innego kalorycznego posiłku.


Gra ta obsługuje w pełni Kinecta począwszy od menu aż po same tańce. Zdecydowanie dobry tytuł, który w szczególności powinni nabyć fanatycy tańców.
Forza 5Forza Motorsport 5 Pomimo proszącego się o implementacje kontrolera ruchu w niektórych trybach gry Forza 5, nie została w pełni dokonana. Z Kinecta można w zasadzie tylko korzystać oglądając swój samochód w garażu, oraz wykorzystywać ruch głową podczas jazdy.Ta ostatnia funkcja nie jest zalecana gdyż powoduje długotrwale, trudne do odwrócenia ekranu co może nam przeszkodzić w zwycięstwie.
Fruit Ninja Kinect 2Fruit Ninja Kinect 2 Zabawa w grze Fruit Ninja Kinect 2 polega na przecinaniu owoców pojawiających się na ekranie.Jest to ciekawa gra chociażby z powodu dobrego wykorzystania Kinecta, aczkolwiek bardzo męcząca i po pewnym czasie monotonna. Dobra do zabawy od czasu do czasu.
Power Golf Xbox OnePowerstar Golf Powerstar Golf to wbrew nazwie nie symulacja gry w golfa, lecz bardziej zręcznościowa zabawa dla całęj rodziny lub kilku znajomych. Wykorzystanie kontrolera Kinect do sterowania w grze wymaga od graczy pewnej aktywności fizycznej, w tym chociażby udawania odpowiedniego zamachu kijem.
Boom Ball for KinectBoom Ball for Kinect Boom Ball for Kinect to tylko z pozoru nudna gra, nadająca się tylko dla dzieci. Można z niej wykrzesać wiele frajdy machając rękami, które odzwierciedlone są za pomocą wirtualnych dłoni odbijających piłkę w mur ala Arkanoid.
Rabbids Invasion The Interactive TV ShowRabbids Invasion: The Interactive TV Show Kolejnym tytułem gry, w której do sterowania nie będziemy wykorzystywać żadnego fizycznego kontrolera, a jego rolę przejmie całkowicie sensor Kinect, jest Rabbids Invasion: The Interactive TV Show.Postać w grze niemalże całkowicie odzwierciedla ruchy przez nas wykorzystywane co jest bardzo dobrym naszym zdaniem wykorzystaniem możliwości nowego Kinecta. 
Squid Hero for Kinect Squid Hero for Kinect to bardzo ciekawa i nietypowa gra, z pozoru wyglądającą na dziecięcą. Można z nią wiele czasu machając rękami, powodując łapanie kamieni, którymi możemy rozbijać wszelakie przeszkody na naszej drodze, a ciało wykorzystujemy do poruszania się naszą ośmiorniczką na boki.
commander cherry for kinectCommander cherry for kinect (2015) Commander cherry for kinect to ciekawa platformówka , która łączy w sobie obsługę kontrolera ruchowego oraz pada. W grze musimy pomóc komanderowi wisience w przebrnięciu wielu poziomów, czasami nawet posłużyć swoim ciałem do przeskoczenia przez przepaść. Nie tylko ręce nam się wygimnastykują, ale i całe ciało. Gra naprawdę godna polecenia, aczkolwiek lepsza w towarzystwie niż w pojedynkę.
Slice Zombies for KinectSlice Zombies for Kinect (2015) Slice Zombies for Kinect jest grą bliźniaczo podobną do Fruit Ninja, i polega na ruszaniu rękami i przecinaniu w ten sposób pojawiających się zombiaków. Gra warta uwagi jeśli uda nam się ją zdobyć w dobrej cenie.
Kung-Fu for KinectKung-Fu for Kinect (2016) Jeśli lubisz udawane walki, a do tego Bruce Lee był twoim idolem, to ta gra jak najbardziej ci się spodoba. W rytm ciekawej muzyczki oraz wymachując rękami i nogami przyjdzie wam zwalczać przeciwników efektownymi ciosami. Tak jak w podobnych produkcjach, Kinect skanuje nasze ciało, robi jego kopię i dzięki temu jesteśmy bohaterem gry, co gwarantuje dobrą zabawę w pojedynkę, lub w otoczeniu naszej rodziny lub znajomych.
Kung-Fu for Kinect (2016) Air Guitar Warrior to łącząca strzelankę z grą muzyczna. Gra 0bejmująca całkiem pokaźną liczbę 19 utworów z dorobku Fastfinger i Samppa Siurala. Nasze działania w grze obejmować będą strzelanie kulami, laserami i błyskawicami z gitary powietrznej, a ponadto będziemy mogli jeździć dinozaurami, rekinami i krokodylami z napędem silnikowym.  Ponadto naszym zadaniem będzie pokonanie wikingów, obcych, demonów i latających czaszek. Jednak główne zadanie czekające na nas to odnaleźienie  legendarnej gitary miecza i wyzwanie Heavy Metalowego Zeusa, co jeśli nastąpi postawi nas na najwyższym miejscu w świątyni bogów rocka.

 

Tak jak widzimy lista jest dosyć okazała a liczba gier wspierająca Kinect dla Xbox One sukcesywnie rośnie i uwzględnia coraz więcej gatunków gier.

Jako jedyny minus, który już wspominaliśmy jest cena Kinecta jako osobnego produktu. Wśród plusów należy wymienić rosnącą bibliotekę gier, doskonałą rozrywkę dla całej rodziny lub kilku znajomych i możliwość wykorzystania go do komunikacji Skype.