Home / Aktualności / Jaka jest naprawdę myszka XENON 800 od Genesisa?

Jaka jest naprawdę myszka XENON 800 od Genesisa?

Jakiś czas temu dotarła do naszej redakcji myszka Xenon 800 od Genesisa, którą zdecydowaliśmy się wziąć w obroty i bliżej się jej przyjrzeć. Czy kosztująca ok. 240 zł myszka może skusić uwagę gracza, czy to ze względu na wygląd, czy oferowane funkcje? Na to i inne pytania mamy nadzieję odpowiedzieć przy okazji niniejszej recenzji. A więc do dzieła.

Jeśli chodzi o markę Genesis, to powoli, ale sukcesywnie idzie ona w dobrym, naszym zdaniem, kierunku, zarówno pod względem wyglądu, jakości, jak i oferowanych funkcji. Nie należy jednak chwalić dnia przed zachodem słońca, bo tak jak w przypadku wielu innych firm, tak i tu może zdarzyć się małe potknięcie.

Xenon 800, jak już wspomnieliśmy powyżej, należy do średniej półki cenowej. W stosunku do Pegasusa czy Hydry od HIRO myszka Genesis jest znacznie droższa, ale, jak się później przekonamy, oferuje też więcej. Mając to na uwadze, będziemy od produktu Genesisa oczekiwali więcej niż w przypadku wspomnianych myszek konkurencji. Mamy ponadto nadzieję, że mysz wytrzyma długoterminowe testy (w myszce Pegasus, czyli od konkurencji, po kilku miesiącach poddało się kółko przewijania).

Już z pudełka dowiadujemy się, że Xenon 800 jest myszką oferującą czułość w zakresie od 200 do 16000 DPI, optyczny sensor oraz szybkość raportowania na poziomie 1000 Hz. Myszkę doposażono również w odważniki mogące podnieść nieco jej wagę, a ponadto wymienne ślizgacze, co jest miłym (notabene spodziewanym w tym przedziale cenowym) dodatkiem. Pełna specyfikacja myszki znajduje się poniżej.

 

Specyfikacja
Maksymalna rozdzielczość   16000 DPI
Akcesoria w zestawie   Ciężarki
Programowalne przyciski   Tak
Kolor podświetlenia   RGB
Model sensora   PixArt PMW 3389
Częstotliwość próbkowania   1 000 Hz
Przeznaczenie   Dla graczy
Maksymalna szybkość śledzenia   400 inch/s
Typ ślizgacza   Teflon
Właściwości   Wytrzymałe przełączniki OMRON, Możliwość dostosowania wagi myszy
Funkcje   Regulacja DPI, Możliwość tworzenia profili, Możliwość tworzenia makr
Waga   58 g
Akceleracja   50 G
Liczba programowalnych przycisków   8
Cechy dodatkowe   Wymienne panele obudowy, Regulacja wagi
Kolor   Czarny
Zasilanie   USB (5V)
Liczba przycisków   6
Rozdzielczość   200 – 16000 DPI
Sensor   Optyczny
Komunikacja   Przewodowa
Podświetlenie   Tak
Długość przewodu   180 cm
Złącza   USB Typ-A
Obsługiwane systemy operacyjne   Windows XP, Windows Vista, Windows 8, Windows 7, Windows 10, Linux, Android 4.2.2
Wysokość   43 mm
Szerokość   66 mm
Długość   120 mm
EAN   5901969426007
Numer katalogowy   NMG-1629

 

1. Wprowadzenie
2. Wygląd zewnętrzny i oprogramowanie
3. Platforma testowa i testy
4. Podsumowanie

Jakiś czas temu dotarła do naszej redakcji myszka Xenon 800 od Genesisa, którą zdecydowaliśmy się wziąć w obroty i bliżej się jej przyjrzeć. Czy kosztująca ok. 240 zł myszka może skusić uwagę gracza, czy to ze względu na wygląd, czy oferowane funkcje? Na to i inne pytania mamy nadzieję odpowiedzieć przy okazji niniejszej recenzji. A …

Ocena końcowa

Jakość - 8
Funkcje - 8.5
Oprogramowanie - 7.5
Wrażenia z grania - 9
Cena - 8.5

8.3

Warta polecenia

Podsumowanie : Czy więc recenzowaną myszkę można polecić? Czy jest to dobry produkt? Zdecydowanie tak, a może być jeszcze lepszy, gdy producent weźmie pod uwagę małe usprawnienia w oprogramowaniu oraz zasadność zwiększenia jakości plastiku.

Twoja ocena: Oceń jako pierwszy !
8

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.