Home / Poradniki / Jak usunąć konto na Facebooku (na stałe)

Jak usunąć konto na Facebooku (na stałe)

Jak usunąć konto na Facebooku, jak zerwać z tym niezwykle trudnym nałogiem? Niektórzy zrywają z nałogiem palenia, picia czy oglądaniem brazylijskich seriali, a jeszcze inni chcą zerwać z portalami społecznościowymi takimi jak Facebook.

Czy to ze względu na brak znajomych czy chęć powrotu do rzeczywistości – nieważne jaki powód kieruje tobą w tej decyzji – usunięcie konta na fejsie jest prostsze, niż ci się to wydaje.

Krok 1: Zaloguj się na swoje konto na Facebooku.

Krok 2: Kliknij na strzałce po prawej stronie ikony kłódki, a następnie na ustawienia.

Screen Shot 2015-07-02 at 12.24.44 pm.png

 

Krok 3: W ustawieniach bezpieczeństwa (druga opcja pod ustawieniami ogólnymi) znajdującej się w bocznym pasku po lewej stronie zauważysz opcję „Dezaktywuj konto” – to twój kolejny cel.

Facebook usuniecie konta
Krok 4: Jak informuje nas Facebook, po dezaktywacji konta i jego usunięciu stracimy dostęp do wszystkich naszych zdjęć tam udostępnionych oraz wszystkim związanym z tym portalem społecznościowym.

Co ciekawe Facebook, będzie cię próbował przekonywać, kusić abyś przemyślał(a) swoją decyzję jeszcze raz. Taką próbą można bez wątpienia nazwać informację o tym, że znajomym (szczególnie tym, którzy nigdy z nami i tak nie rozmawiali), będzie im nam brakować.

Facebook usuniecie konta 01

Krok 5: Podaj powód decyzji o usunięciu konta. Nie musisz się w tym kroku zbytnio zastanawiać, bowiem FB chce wiedzieć jak powstrzymać inne osoby chcące wrócić do rzeczywistości, a nie, że naprawdę zależy mu na tym abyś pozostał w jego kręgu.

Krok 6: Zaznacz opcję o nie przysyłaniu e-maili od fejsa w przyszłości jeśli jesteś w 100% pewny(na), że już więcej do niego nie powrócisz. Drugą potencjalną możliwością, która daje ewentualność powrotu jest czasowa dezaktywacja konta (np. kilka dni), jeśli chcemy zobaczyć, czy rzeczywistość jest dla nas, czy może nie potrafimy żyć bez wirtualnego świata.
Krok 7: Kliknij Dezaktywuj! No zrób to, dlaczego się wahasz?
 
WAŻNE: Jeśli masz jakieś strony, którymi zarządzasz, zostaną one także usunięte. To samo tyczy się gdy jesteś ich jedynym administratorem.
 
Krok 8 (Najważniejszy): Kliknij w ten adres, aby przejść do ostatniej fazy usuwania konta na stałe https://www.facebook.com/help/delete_account
 
Wpisz swoje Facebookowe hasło (po raz ostatni), wstukaj kod captcha i kliknij OK.
 
usuwanie-konta-facebook
 
Zrobione? Gratulacje, teraz masz czas na to na co nie miałeś(aś) od dłuższego czasu. Jak widzisz nie było to takie trudne, nieprawdaż?