Home / Aktualności / iStick – ciekawy i funkcjonalny pendrive dla iPada, iPhone lub iPoda

iStick – ciekawy i funkcjonalny pendrive dla iPada, iPhone lub iPoda

 

iStick dla urzadzen iPad, iPhone i iPod Touch
iStick jest typowym pendrive, podobnym do rozwiązania Sandisk Ultra Dual Pendrive, który opisywaliśmy jakiś czas temu. Funkcjonalny pendrive dla iPada, iPhone lub iPoda został zapoczątkowany nie tak dawno w projekcie Kickstarter z założeniem zebrania 100 tys. dolarów.

iStick – to czego brakowało urządzeniom iOS

Problem z wolnym miejscem na naszych urządzeniach, czy to mobilnych czy stacjonarnych nie jest niczym nowym. Podczas gdy urządzenia z Androidem otrzymały już stosowne narzędzia profilaktyczne, produkty Apple wydawały się pozostające na uboczu. Nawet Windows Phone posiada złącze micro SD, dzięki czemu można rozszerzyć pamięć tych urządzeń gdy zajdzie taka potrzeba.

Wracając do iStick czyli pendrive dla urządzeń iOS, jak się dowiedzieliśmy projekt zyskał na popularności dzięki czemu zdobył niewspółmienie większe fundusze niż to początkowo zakładano.

Na dzień dzisiejszy twórcom udało się zdobyć 707,512 dolarów co oznacza 7 krotne pobicie celu. Można tylko domyślać się jaką ostateczną sumę w przeciągu 22 dni jakie pozostało ten gadżet osiągnie, oraz jaką popularnością (i potrzebą transferu danych pomiędzy urządzeniami pałają użytkownicy urządzeń Apple).

Na koniec z ciekawych funkcji dodanych po przekroczeniu celu 500 tys. dolarów należy wspomnieć dodanie zabezpieczenia tego klucza kodem, a gdy uda się zdobyć kolejne 43 tys. twórcy obiecują wsparcie dla Dropboxa.

Zobaczcie poniższy filmik promujący iStick, jeśli zaciekawił was ten artykuł to link do projektu na Kickstarter znajduje się tutaj https://www.kickstarter.com/projects/hypershop/isticktm-usb-flash-drive-with-lightning-for-iphone