Home / Aktualności / Irid 513 ARGB i 515 ARGB -dwie nowe obudowy Genesis z opcją podświetlenia lub bez niej

Irid 513 ARGB i 515 ARGB -dwie nowe obudowy Genesis z opcją podświetlenia lub bez niej

Osoby szukające nowych obudów nie powinni mieć ostatnio powodów do narzekań. Ciekawe konstrukcje pojawiają się w miarę regularnie, biorąc za przykład obudowy Versa od Thermaltake, MasterBox TD500L od Cooler Master, czy Precision PS15 PRO od Silverstone. Podobna sytuacja ma się z Genesis Irid 513 ARGB i 515 ARGB, dwoma nowymi konstrukcjami z dwóch różnych segmentów. Pierwsza z nich to kompaktowa konstrukcja micro tower, podczas gdy druga to przestronne midi tower z miejscem na płyty główne E-ATX. Oba modele łączy obecność ażurowego, frontowego panelu z elementami ze szczotkowanego aluminium. Ułatwia on zasysanie chłodnego powietrza i pozwala na podziwianie efektów świetlnych w wersjach z podświetleniem ARGB.

W modelach Genesis Irid 513 ARGB i 515 ARGB znajdują się odpowiednio trzy i cztery fabryczne wentylatory z iluminacją LED. Mają one po 120 mm średnicy i zostały rozmieszczone tak, aby zapewnić ciąg powietrza wewnątrz obudowy – jeden jest wypustowy i pozostałe to wpustowe. W wersjach bez podświetlenia LED producent oferuje po dwa śmigła, które mają charakteryzować się niskim poziomem emitowanego hałasu.

Fani przeciągów w obudowie mogą dołożyć kolejne wentylatory. Obudowa Genesis Irid 513 ARGB pozwala na instalację do pięciu sztuk, a Irid 515 ARGB sześciu. Oba warianty umożliwiają montaż dwóch chłodnic wody, z których przednia może mieć maksymalnie 280 mm długości, a górna 240 mm. Decydując się na aktywne chłodzenie CPU, należy wybierać modele o wysokości do 160 mm. W komplecie są trzy filtry przeciwkurzowe.

Obudowy Genesis Irid 513 ARGB i 515 ARGB oferują miejsce na karty graficzne o długości do 370 mm. W modelach micro tower zmieszczą się też cztery karty rozszerzeń i do pięciu dysków. Nabywcy pełnowymiarowych midi tower mogą dołożyć trzy kolejne karty PCIe. Niezależnie od formatu obudowy, standardem są duże okna ze szkła hartowanego i panele I/O z trzema portami USB (w tym jednym 3.0) i złączami audio mini-jack.

Modele ARGB mają ponadto zintegrowany kontroler wentylatorów ARGB z kontrolą obrotów PWM. Nowości z logo Genesis już powinny trafiać do sklepowych ofert. Ich sugerowane ceny detaliczne to 249 zł za Genesis Irid 513 (model bez podświetlenia), 369 zł za Genesis Irid 513 ARGB, 259 zł w przypadku Genesis Irid 515 (model bez podświetlenia) oraz 399 zł za Genesis Irid 515 ARGB.

 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.