Home / Aktualności / IRID 353 ARGB – recenzja obudowy micro ATX firmy Genesis

IRID 353 ARGB – recenzja obudowy micro ATX firmy Genesis

Nie od dziś wiadomo, że małe jest piękne, choć piękno może być inne dla każdego z nas. Bezdyskusyjnie jednak małe obudowy komputerowe, takie jak Genesis Irid 353 ARGB, należą do produktów niszowych ze względu właśnie na rozmiary. Tak się składa, że do redakcji trafiła właśnie ta konstrukcja, a w związku z tym postanowiliśmy ją przetestować. Mamy jednak nadzieję, że za niewielkimi rozmiarami pójdą duże możliwości oraz jakość wykonania. Tego dowiemy się z niniejszej lektury.

Irid 353 ARGB należy do konstrukcji obsługujących płyty główne w formacie micro-ATX oraz mini-ITX. Płyty w takich formatach zwykle były droższe, ale obecnie można je nabyć za 400-500 zł (platforma AMD). To z kolei sprawia, że wybierając tak kompaktową obudowę, możemy skorzystać bez rabowania banku, szczególnie mając na uwadze, że Genesis wycenił testowaną przez nas skrzynkę na ok. 270 zł.

 

 

1. Wstęp

Obudowa Irid 353 ARGB to kolejna propozycja dla osób lubujących się w podświetleniu RGB (wiemy bowiem, że są osoby preferujące spartańskie, proste rozwiązania z minimum ekspozycji jak to tylko możliwe). Propozycja Genesisa przypadnie również do gustu graczom z ograniczonym miejscem w pokoju (lub na biurku), a także fanom overclockingu (aczkolwiek nie tego ekstremalnego, z uwagi na nieco mniejszą ilość miejsca w obudowie – w końcu mamy do czynienia z konstrukcją micro-ATX / mini-ITX).

Obudowa Irid 353 ARGB to kontynuacja designu, który firma Genesis przybrała jakiś czas temu. Naszym zdaniem słusznie, bo zapoczątkowany trend podświetlenia RGB wniósł powiew świeżości do naszych nieco „smutnych” zestawów komputerowych. Recenzowana obudowa prezentuje się wyjątkowo elegancko, czego częściową zasługą jest jakość użytych materiałów, w tym hartowanego szkła, metalu czy plastiku. Na początek przyjrzyjmy się specyfikacji, która znajduje się poniżej.

Możliwość instalacji chłodzenia wodnego Tak
Komora zasilacza Tak
Rodzaj panelu frontowego Szkło hartowane
Rodzaj panelu bocznego Szkło hartowane
Maksymalna liczba kieszeni 3.5″ 2
Maksymalna liczba kieszeni 2.5″ 3
Elementy podświetlane Wentylator
Kolor podświetlenia ARGB
Możliwości montażu wentylatorów Tył 1x 120 mm, Przód 2x 120mm / 140 mm, Przód 1x 120/140/240 mm radiator, Góra 2x 120/140 mm, Góra 1x 120/140/240 mm radiator
Maksymalna długość karty graficznej GPU 375 mm
Maksymalna wysokość chłodzenia CPU 163 mm
Maksymalna długość zasilacza 190 mm
Typ obudowy Micro Tower
Waga 6200 g
Standard płyty głównej Mini-ITX, Micro-ATX
Położenie zasilacza Dół
Złącza na przednim panelu 2x USB 2.0, 2x Jack, 1x USB 3.0
Liczba gniazd rozszerzeń 4
Maksymalna liczba wentylatorów 5
Zainstalowane wentylatory 3x 120mm ARGB
Liczba zainstalowanych wentylatorów 3
Zasilacz ATX
Materiał Szkło hartowane, Stal, ABS
Kolor Czarny
Podświetlenie Tak
Wysokość 393 mm
Szerokość 210 mm
Długość 429 mm
EAN 5901969420913
Numer katalogowy NPC-15201. Wprowadzenie
2. Wygląd zewnętrzny
3. Wygląd wewnętrzny
4. Testy praktyczne – wrażenia z użytkowania
5. Zakończenie

Nie od dziś wiadomo, że małe jest piękne, choć piękno może być inne dla każdego z nas. Bezdyskusyjnie jednak małe obudowy komputerowe, takie jak Genesis Irid 353 ARGB, należą do produktów niszowych ze względu właśnie na rozmiary. Tak się składa, że do redakcji trafiła właśnie ta konstrukcja, a w związku z tym postanowiliśmy ją przetestować. Mamy jednak nadzieję, …

Ocena końcowa

Design
Funkcjonalność
Wydajność
Cena
Ocena ogólna

Polecamy

Podsumowanie : Obudową Irid 353 ARGB Genesis udowadnia, że nawet nieźle sobie radzi w projektowaniu obudów micro-ATX zarówno pod względem designu, funkcjonalczości czy jakości wykonania.

Twoja ocena: Oceń jako pierwszy !
78

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.