Home / Aktualności / iPhone Air Pro. Czy tak będzie wyglądał przyszły smartfon Apple?

iPhone Air Pro. Czy tak będzie wyglądał przyszły smartfon Apple?

Choć iPhone Air Pro może ale nie musi być następcą obecnego iPhona 5S to pojawiły się wielce prawdopodobne informacje i zdjęcia odnośnie tego smartfona od Apple.

iPhone Air Pro

iPhone Air Pro koncept 01
Prawdopodobna data prezentacji 5 calowego smartfona iPhone Air Pro jest oddalona o przynajmniej kilka miesięcy od dnia dzisiejszego.

Powodem dla jakiego następca 5S nie będzie nosił oznaczenia iPhone 6 jest wielce prawdopodobna zmiana nazewnictwa jaką Apple obrał w przypadku tabletu iPad Air.


Należy wspomnieć, że wielu oczekiwało iPada 4, lecz zamiast tego otrzymaliśmy nieco inny produkt który otrzymał swoją nawę od wagi urządzenia, które wynosi 469 g.

Prezentowany tu projekt wyglądu przyszłego iphona pochodzi od szwedzkiego projektanta Dani Yako. Wyglądający bardzo atrakcyjnie iPhone Air Pro jak zwykle nie jest jeszcze potwierdzony przez Apple, lecz sądzimy iż prezentacja i potwierdzenie bądź zaprzeczenie nazwy tego smartfona jest raczej bliżej niż dalej.

Z otrzymanych ostatnio informacji wynika, że firma z Cupertino podpisała umowy na dostawy szkła szafirowego na co najmniej trzy lata. W związku z tym pojawiły się przypuszczenia odnośnie użycia właśnie tego rodzaju szkła w smartfonie Apple iPhone Air Pro, który ma mieć ekran wykonany w technologii IPS LCD i oferujący rozdzielczość 2560 x 1440 pikseli. Rozdzielczość ta jest taką samą jaką przypuszcza się, że będzie miał Samsung Galaxy S5.

Wracając jednak do smartfona Apple,  iPhone Air Pro ma posiadać następcę procesora A7 w postaci 64-bitowej A8-ki pracującej z prędkością 2.5 GHz. Choć bardzo byśmy chcieli aby informacje odnośnie potencjalnych 4 GB pamięci w tym urządzeniu były prawdziwe, nie jesteśmy w stanie potwierdzić chociażby ze względu na fakt iż nałożyłoby to duże koszty na sam telefon. W opcjach pamięci masowej tego smartfonu znalazły się wersje od 16 aż do 128 GB.

Także 16 megapikselowa kamera z przesłoną F/1.8 jest wielce prawdopodobna z  nagrywaniem w rozdzielczości 4K poza 8 MP kamerą z przodu urządzenia co jest pierwszą tak dużą wartością w urządzeniach mobilnych. Wspomniana nagrywanie 4K ma by oferowane przy 60 klatkach na sekundę. Wśród innych ciekawych funkcji smartfonu iPhone Air Pro jest możliwość dotykowego ustawiania ostrości, HDR oraz 2,050 mAh bateria.

A co wy sądzicie o tym koncepcyjnym wyglądzie tego smartfona Apple. Czy myślicie, że pojawi się on w takiej formie jeśli w ogóle pod taką nazwą. Dajcie nam znać w komentarzach poniżej.

 

Source: Behance.