Home / Telefonia mobilna / iPhone 8 w kilku wersjach wielkościowych

iPhone 8 w kilku wersjach wielkościowych

2017-iphone-8-7s-concept

Według najnowszych doniesień m.in od tajwańskiego DigiTimes, iPhone 8 lub jakkolwiek nazwany będzie kolejny iPhone (7s, 8?) pojawić się ma w kilku wersjach, w tym 5, 5,5 i 5,8 calowych.

Podczas gdy mając na uwadze potencjalne zastosowanie bezramkowego ekranu, co ma pozwolić na wzrost ekranu z dotychczasowych 4,7 cala do 5 cali bez zwiększania wymiarów samego smartfonu, tak 5,8 calową bestię, przynajmniej my przyjmujemy z przymrużeniem oka.

Jeśli chodzi o technologię, to po raz kolejny potwierdza się to, że Apple zastosować ma ekrany typu TFT do mniejszego wariantu (4,7 cala) oraz większego (5,7 cala), a producentem ekranów w wersji XXL ma być Samsung (5,8 calowa wersja z ekranem OLED). Niewykluczone też, że według spekulacji, koreański koncern zaopatrzy Apple w zakrzywione ekrany, potwierdzając tym samym prototyp iPhone 8 z zakrzywionym na miarę Galaxy S7 Edge ekranem.

Krążą też pogłoski, jako że Apple miałoby wypuścić iPhone 8 w wersji z ekranem 5,8 cala, zaś wspomniane 4,7 i 5,5 calowe wersje (być może też i wspomnianą 5 calową oznaczoną na razie jako Ferrari) oznaczyć jako iPhone 7S. Nie od dziś wiadomo, że Apple lubi eksperymentować, czego dowodem był szereg prototypów jego urządzeń, które w przeszłości wyciekały do sieci, a po ich premierze okazywały się całkowicie odmienne.

 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.