Home / Telefonia mobilna / iPhone 6s przebił popularnością Galaxy S7 i S7 Edge w 2016 roku

iPhone 6s przebił popularnością Galaxy S7 i S7 Edge w 2016 roku

iphone-6s-01

Znany analityk rynku smartofnów IHS opublikował swój raport, w którym spośród 350 różnych modeli, iPhone 6s był najpopularniejszy modelem w 2016. Urządzenie Apple przyćmiło nawet oczko w głowie Samsunga – Galaxy S7 i S7 Edge, co jest małym zaskoczeniem. Nie mniej należy mieć na uwadze, że smartfon Apple był na rynku w momencie analizy 12 miesięcy, podczas gdy produkt Samsunga jedynie 9.

Należy mieć jednak w pamięci też i to, że np iPhone 7, który na rynku zadebiutował w okolicach września, wynikami nie odbiegał zbytnio od wspomnianych modeli Samsunga z rodziny Galaxy S7.

Jak podaje analityk IHS, Samsung i tak zdołał sprzedać 10 milionów więcej Galaxy S7 i S7 Edge w 2016 niż udało mu się sprzedać S6 / S6 Edge rok wcześniej.

najlepiej sprzedajace sie smartfony 2016

Najpopularniejsze smartfony w 2016 (sprzedaż w milionach sztuk)

Patrząc na powyższe statystyki uważamy, że Apple nie odda korony pierwszeństwa w najbliższym czasie. Tezę tę może poprzeć fakt nadchodzącej premiery nowego iPhone z ekranem OLED jeszcze w tym roku. Nie zmienia to faktu, że według doniesień to właśnie Samsung ma być dostawcą owych paneli ekranów.

Jak podaje też analityk IHS,szacuje on, że Samsungowi uda się sprzedać aż o 10-20 procent mniej nadchodzącego Galaxy S8 w 2017 niż Galaxy S7 w 2016. Nie wiemy tylko czy wpływ na to miała utrata zaufania klientów spowodowana Galaxy Note 7.

Źródło: IHS Markit (dane udostępnione w 2017)

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.