Home / Telefonia mobilna / iPhone 6S oraz iPhone 6S Plus zaprezentowane – czy będą skazane na sukces?

iPhone 6S oraz iPhone 6S Plus zaprezentowane – czy będą skazane na sukces?

iPhone 6S oraz iPhone 6S Plus

Apple zaprezentowało swoje najnowsze smartfony iPhone 6S oraz iPhone 6S Plus i zgodnie z przewidywaniami, potwierdziły się wszystkie elementy specyfikacji, włącznie z cieńszą niż u poprzednika obudową.

Pomimo faktu, że wygląd odświeżonych smartfonów nie uległ w zasadzie mianie, to Apple włożyło wystarczająco wysiłku aby zainteresować wystarczającą liczbę publiczności podczas prezentacji oraz zapewne przyszłych kupujących.

iPhone 6S oraz iPhone 6S Plus camera

Wśród kluczowych zmian w iPhone 6S oraz iPhone 6S Plus znalazły się takie jak nowy procesor Apple A9 SoC ze zintegrowanym co-procesorem, 12 MP kamera z tyłu oferująca nagrywanie 4K, 5 MP kamerka z przodu czy wreszcie 3D touch (Force Touch) oraz ulepszony czytnik linii papilarnych. Sam procesor ma być 70 procent szybszy niż poprzednik (układ A8), zaś grafika aż o 90 procent wydajniejsza.

Ekrany w obu urządzeniach pozostały takie same, czyli 4,7 cala w przypadku 6S oraz 5,5 cala w 6S Plus, lecz grubość samych urządzeń zmalała o 0,1 cala (0,254 cm).

Nagrywanie w rozdzielczości 4K bylo oczekiwane w poprzedniej generacji iPhone, ale dopiero teraz stało się to rzeczywistością, tak samo jak to, że Apple ulepszyło również auto-focus i sprawiło, że zdjęcia w słabym oświetleniu wyglądać będą jeszcze lepiej. Co więcej, wprowadzono teraz tzw. żywe zdjęcia, które są niczym innym jak 1,5 sekundowym nagraniem wideo przed i po zrobieniu zdjęcia, i inteligentnym ich połączeniem. Coś na styl animowanego GIFa.

iPhone 6S oraz iPhone 6S Plus 3D Touch

3D Touch w jaki został wyposażony iPhone 6S / 6S Plus wprowadza kilka ciekawych funkcji, a to dzięki trzy stopniowemu stopniowi nacisku, które to będzie możliwe do wykorzystana przez twórców gier i oprogramowania.

Również według najnowszych spekulacji, Apple pozostało przy raczej mało pojemnej 16 GB wersji, która jak zwykle dopełni 64, i 128 GB modele, które sprzedawane będą w kolorach srebrnym, kosmicznym szarym, złotym czy wreszcie złotym różem. Urządzenia mają trafić do sprzedaży już 25 września.

Aby zapobiec wyginaniu nowych iPhone 6S oraz iPhone 6S Plus, firma z Cuppertino zastosowała Aluminium serii 7000, które ma być jeszcze bardzie wytrzymałe.

Podczas prezentacji, Apple zaprezentowało plany upgrade’u dla posiadaczy swoich smartfonów, dzięki czemu mogli by oni zmieniać iPhone co rok, lecz nie wiemy jak się to przełoży w naszym kraju. Owy upgrade uwzględniał by również opiekę nad urządzeniem tzw. AppleCare+, co jeszcze bardziej podnosiłoby atrakcyjność zakupu.

iPhone 6S oraz iPhone 6S Plus specyfikacja