Home / Aktualności / Iphone 5 z grą Flappy Bird na ebay za 94 tysiące dolarów

Iphone 5 z grą Flappy Bird na ebay za 94 tysiące dolarów

Apple iPhone Flappy Birds eBay
Chcielibyśmy móc potwierdzić tę jakże niezwykłą informację odnośnie aukcji internetowej amerykańskiego serwisu Ebay, na którym to pewien użytkownik umieścił nietypową aukcję lecz nie do końca jest to możliwe z powodu tajemniczego jej zniknięcia.

Iphone 5 z grą Flappy Bird

Jak możecie zobaczyć na powyższym zdjęciu pewien użytkownik z Lake Worth na Florydzie (USA) wystawił smartfon Apple iPhone z grą Flappy Birds eBay. Choć nie wydaje się to niczym szczególnym, niezwykła jest cena jaką ten przedmiot osiągnął na owej aukcji. Zainstalowana gra z grafiką retro polegająca na sterowaniu pikselowatym ptakiem poprzez uderzanie w ekran na iPhonie 5 zgromadziła 62 chętnych, którzy przedstawili swoje propozycje ceny.

Powody usunięcia gry Flappy Bird

Nie wiadomo czy to sam serwis Ebay (odpowiednik polskiego Allegro) czy użytkownik zamieszczający tę aukcję zdjął ją, lecz pociągnęło to za sobą podobne aukcje.

Posiadacze zainstalowanych przed niedawnym usunięciem gry Flappy Bird przez jej twórcę Dong Nguyena ze sklepu aplikacji Apple i Google Play Store, chęcią zysku zdecydowali się ogłosić swoje smartfony Iphone 5 z grą Flappy Bird.

Sytuacja dotyczy wersji 16 GB a nie jakiejś specjalnej, pozłacanej edycji 128 GB. Pomimo iż ceny jaką żądali oni za podobne Iphony 5 były znacznie niższe to nadal przekraczające granice zdrowego rozsądku za używane urządzenia.

Choć nie można obecnie pobrać gry Flappy Bird, to jednak ci którzy ją pobrali mogą się nią cieszyć. Tytuł ten stał się niezwykle popularny zarówno na platformie iOS jak i Android po tym jak ponad 50 milionów pobrań od maja zeszłego roku jakie odnotowały wspomniane sklepy aplikacji. Nawet po usunięciu tej gry przez jej twórcę zyski z reklam wywołane tym tytułem sięgać mogą codziennie nawet 50 tys. dolarów.

Twórca Flappy Bird za pośrednictwem Twittera złożył tylko wyjaśnienia w postaci niechęci kontynuowania całej tej przygody z grą w związku z czym zamierza ją usunąć. Dodał on również, że powodem jego decyzji nie są żadne aspekty prawne oraz iż choć gra ta zrujnowała jego proste życie to nadal chce on tworzyć gry. Żadne racjonalne wyjaśnienia nie zostały jednak podane do publicznej wiadomości.

Źródło: T3