Home / Aktualności / iPhone 11 Pro i iPhone 11 Pro Max zastępują modele XS oraz XS Max

iPhone 11 Pro i iPhone 11 Pro Max zastępują modele XS oraz XS Max

Tak, iPhone 11 nie był jedynym smartfonem zaprezentowanym przez Apple w nowej konwencji nazewnictwa. Większymi braćmi 11-tki są następcy iPhone’a Xs i iPhone’a Xs Max nazywani iPhone 11 Pro i iPhone 11 Pro Max. Dla wyjaśnienia hierarchii, IPhone 11 jest o wiele lepszy od iPhone’a Xr 2018 roku. Oba modele wyglądają podobnie do swoich poprzedników, z wyjątkiem tego, że mają teraz trzy kamery z tyłu, w kwadratowym układzie, w przeciwieństwie do dwóch jednostek z zeszłorocznych modeli. Smartfony tej serii skupiają się tym samym na byciu „Pro”fesjonalnym, aczkolwiek nie wiemy czy amatorzy je posiadający zagrożą prawdziwym profesjonalistom korzystającym np. z lustrzanek.

iPhone 11 oraz 11 Pro wprowadzają ze sobą nowy wyświetlacz Super Retina XDR, który według Apple jest wyświetlaczem profesjonalnym i najjaśniejszym jak dotąd oferowanym w iPhonach. Wersje Pro są także wyposażone w najnowszej generacji układ Apple A13 Bionic, który zapewnia doskonałą wydajność i żywotność baterii (odpowiednio 4 i 5 godzin w stosunku do swoich poprzedników). Chip A13 Bionic jest zbudowany do uczenia maszynowego, z szybszym silnikiem neuronowym do analizy zdjęć i wideo w czasie rzeczywistym oraz nowymi akceleratorami pozwalającymi procesorowi wykonywać ponad niż 1 bilion operacji na sekundę. Razem A13 Bionic i iOS 13 stanowią najlepszą platformę sztucznej inteligencji w smartfonie. Jak to przełoży się w rzeczywistych zastosowaniach, czas pokaże.

iPhone 11 Pro i iPhone 11 Pro Max mają najtwardsze szkło, jakie kiedykolwiek istniało w smartfonach (tak przynajmniej twierdzi Apple) i mają stopień ochrony przed wodą IP68 do 4 metrów przez 30 minut, a także są chronione przed codziennymi wypadkami w tym rozlanymi płynami kawą czy napojami gazowanymi.

Jeśli chodzi o wielkość ekranów to 5,8 charakteryzuje 11 Pro i 6,5 cala 11 Pro Max, zaś tył obu wersji ma teksturowane matowe szkło z tyłu i polerowaną taśmę ze stali nierdzewnej, z jedynie logo Apple pośrodku, pod pierwszym potrójnym systemem Apple. Ten system składa się z trzech aparatów 12MP – ultraszerokim, szerokim i teleobiektywem. Kamera do selfie z przodu ma również 12 MP. Także i tu nie doświadczymy 3D Touch a jedynie Haptic Feedback znany m.in. z iPhone XR. System potrójnych aparatów przenosi tryb portretowy na nowy poziom z uwagi na możliwość wyboru szerokiego kadru i teleobiektywu, umożliwiając tym samym tryb portretowy z szerszym polem widzenia, idealny do robienia portretów wielu osób. Aparat teleobiektywu ma większszą przesłonę ƒ / 2,0 mogąc uchwycić o 40 procent więcej światła w porównaniu do iPhone’a Xs, aby uzyskać lepsze zdjęcia i filmy. Nowy aparat TrueDepth wprowadza nowy aparat 12 MP z szerszym polem widzenia do robienia selfie, a następna generacja Smart HDR zapewnia bardziej naturalnie wyglądające zdjęcia. Ekspresyjne filmy selfie nabiorą zupełnie nowego wyglądu dzięki kamerze TrueDepth, która teraz nagrywa filmy 4K z prędkością do 60 klatek na sekundę i 120 klatek na sekundę w zwolnionym tempie.

Opcje pamięci masowej obejmują 64 GB, 256 GB i 512 GB, natomiast wersje kolorystyczne – kolory zielony, odcienie szarości, srebra i złota. Ceny tych topowych modeli Apple zaczynają się od 999 dolarów (iPhone 11 Pro) i 1 099 (11 Pro Max). W cenie otrzymamy także ładowarkę z szybkim ładowaniem (w końcu Apple!). 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.