Home / Aktualności / iPad Pro z ekranem 2K oraz 4K juz w przyszłym roku

iPad Pro z ekranem 2K oraz 4K juz w przyszłym roku

Apple iPad ProDepcząca po piętach konkurencja  zmusiła Apple do prac nad urządzeniami lepszymi niż iPad 4 generacji czy iPad Air. Nie mamy na myśli samego wyglądu, lecz użytego wyświetlacza a dokładnie jego rozdzielczości.

Już przecież w zeszłym roku otrzymaliśmy do użytku tablety takie jak Google Nexus 10 z rozdzielczością 2560×1600 (300 ppi), a więc przewyższającą tą z iPadów.

Dlatego właśnie już w tym roku dobiegały nas informacje z różnych źródeł odnośnie nowego, większego tabletu iPad Pro z 12.9 calowym ekranem. Aktualne informacje podają, iż Apple iPad Pro będzie występował w dwóch odmianach, jednej z ekranem 2K (dostępnej już w pierwszym kwartale 2014), oraz 4K dostępnym kilka miesięcy później.

Należy jednak mieć na uwadze fakt, że w okresie dostępności do sprzedaży iPad Pro z ekranem 4K, Apple planuje także premiery dwóch modeli smartfonów iPhone oraz iWatch. Nasuwa to tym samym wątpliwości co do terminu premiery pierwszego tablety z rozdzielczością 3840 x 2160 pikseli czyli 4K.

Inną ewentualną możliwością jest produkcja tabletu iPad Pro o rozdzielczości 2K (2048 × 1080 pikseli) lecz z ekranem 9.7″. Jak to zwykle bywa czas pokaże zarówno z faktem odnośnie rozdzielczości, wielkości ekranów i tego czy firma Apple podoła presji dostarczenia urządzeń na czas.