Home / Aktualności / iOS 11 beta i wyciek informacji o iPhone 8

iOS 11 beta i wyciek informacji o iPhone 8

iPhone 8 unoficial

W zwiazku z dostępnością finalnej wersji iOS 11 beta, leakerzy byli w stanie dowiedzieć się więcej na temat iPhone 8, który według spekulacji powinien zostać zaprezentowany 12 września.

Z dostępnych na chwilę obecną informacji wynika, że Apple rzeczywiście pozbędzie sie Touch ID stosowanej obecnie na rzecz Face ID czyli identyfikacji i autoryzacji użytkownika przy pomocy twarzy (a nie palca jak wcześniej). Jeśli Apple nauczyło się na błedach Samsunga, to w przypadku iPhone 8 nie powinniśmy móc oszukać tego smartfona przy pomocy zwykłego zdjęcia. Firma z Cuppertino zastosowała jak się dowiadujemy metodę wykrywania oszustw w postaci stałej odległośi odbezpieczania urządzenia, a ponadto wymagania od użytkownika poruszania głową w lewo, prawo oraz górę i dół.

Drugą w pewnym sensie innowacją ma być Portrait Lighting, czyli funkcja wykorzystująca dwie kamery „osemki” i dzięki niej zastosowywanie zmiennych efektów oświetlenia używając m.in.  systemu sztucznej inteligencji. Tryb ten ma oferować naturalne podświetlenie osoby portretowanej, podświetlanie konturów, oświetlenie pierszoplanowe, oświetlenie monochromatyczne czy wreszcie oświetlenie studyjne. Wszystko to z wykorzystaniem wspomnianych dwóch kamer, które są w stanie wyłapać głębię.

Trzecią ciekawą (poniekąd) funkcją smartfonu iPhone 8 mają być animowane emoji czyli Animoji. Ponownie, dzieki zastosowaniu dwóch kamer emoji, które będziemy stosować będą m.in. używały mimiki naszej twarzy. Nie jesteśmy pewni czy każdy z tego skorzysta, aczkolwiek dobrze wiedzieć, że coraz większa ilość nowych funkcji zmierza do urządzeń Apple.

 

Wszystkie te funkcje zostały wyłapane z iOS 11 beta. Tym razem nie otrzymaliśmy żadnych informacji o sprzęcie, no może poza tym, że bazowa wersja będzie wyposażona w 64 GB (co nie powinno dziwić mając na uwadze wysoką cenę tego urządzenia – okolice 1000 dolarów).Prezentowany na powyższym zdjęciu wygląd iPnone 8 jest naszym zdaniem bardzo prawdopodobny, aczkolwiek nie wykluczamy wąskich pasków na dole i górze ekranu.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.