Home / Aktualności / Inteligentny stanik od Microsoftu

Inteligentny stanik od Microsoftu

inteligentny stanik Microsoftu

 Inteligentny stanik to kolejny pomysł po inteligentnych zegarkach, lodówkach i wielu innych tego typu sprzętach, który na swój warsztat wzięli inżynierowie z branży IT. Zastanawia nas czy kupując inteligentne rzeczy można podnieść iloraz inteligencji osoby która je nosi.

 Dział badawczy z firmy Microsoft zaprezentował właśnie swój najnowszy pomysł z tej dziedziny, którym jest właśnie inteligentny stanik.

Inteligentny stanik z Microsoftu

Choć duża część „nietypowych” pomysłów od specjalistów z Microsoftu nie ujrzała światła dziennego, to ten zdążył już przykuć uwagę wielu – w tym naszą. Ten inteligentny stanik ma w zamierzeniu wyczuwać nastrój noszącej go kobiety i pomagać jej walczyć z chęcią emocjonalnego jedzenia. Według pewnych źródeł to działa, choć my nie mieliśmy okazji sprawdzić jego działania w praktyce.

Prototypowy stanik zawiera w sobie kilka czujników, które wyłapują emocje noszącej je osoby poprzez pomiar częstotliwości rytmu serca czy pocenia się skóry. Ponadto inteligentny stanik ma posiadać kierunkowy  żyroskop oraz 3 kierunkowy akcelerometr, aby wykryć czy dana osoba czegoś nie podjada np. ciasta.

Inteligentny stanik  jest w stanie się uczyć – tak jak Microsoft – aby wykryć przyrost wagi spowodowany jedzeniem, stresem czy w wyniku innych emocji. Jak podaje udostępniony dokument z testów, stanik Microsoftu był w stanie poprawnie wykryć emocje w ponad 75 procentach badanych przypadków. Badania te zostały potwierdzone przez anonimowe testy zebrane przez aplikację EmoTree.

Kolejnym etapem tego projektu jaki pracownicy laboratorium Microsoftu muszą zrealizować jest system dokładnego ostrzegania użytkownika. System ten poinformuje go, że z powodów emocjonalnych (stres, smutek itp.) może on chcieć sięgnąć po „zakazany owoc”.

 Całę szczęście Google nie bierze się (bynajmniej na razie) za interes ze stanikami, gdyż kobiece wdzięki zostałyby zapewne przeskanowane w celu „wyświetlania” reklam.

Źródło: Microsoft Lab