Home / Aktualności / Inteligentny dzwonek do drzwi Chui [czui]

Inteligentny dzwonek do drzwi Chui [czui]

Inteligentny dzwonek do drzwi Chui

Inteligentny dzwonek do drzwi Chui – prawdziwych przyjaciół poznaje się…gdy otworzą nam drzwi.

Inteligentny dzwonek do drzwi Chui – odpraw niechcianych gości z kwitkiem

Chui (czytaj. czui) to projekt inteligentnego dzwonka do drzwi. Wszystko dosłownie mądrzeje od smartfonów, opasek a na dzwonkach właśnie skończywszy. Całkiem niebagatelny pomysł na nowy produkt mieli Nezare Chafni oraz Shaun Moore z 214 Technologies projektując inteligentny dzwonek do drzwi Chui. Serwis Tech Crunch wypytał więc ich o szczegóły tego jakże ciekawego przedsięwzięcia.

W odpowiedzi uzyskali oni informacje, że inteligentny dzwonek do drzwi Chui wykorzystuje do działania kamerę, która skanuje twarz odwiedzającego i w zależności od ustawień wykonuje określoną czynność.

Tą czynnością może być informacja o tym kto nas odwiedza w tym odpowiedź głosowa do dzwoniącego typu – „Wejdź, czekam na ciebie” i odblokowująca drzwi jak również ignorująca powiadomienie w przypadku gdy osoba nie wpasuje się w szablon przez nas zaprogramowany.

Ta ostatnia opcja powinna doskonale sprawdzić się w przypadku akwizytorów oraz innych osób, których nie chcemy widzieć albo które marnują nasz cenny czas.

Tak jak wspomnieliśmy inteligentny dzwonek do drzwi Chui może otwierać drzwi oraz wykonywać inne połączone ze sobą czynności w przypadku konkretnego dopasowania osoby dzwoniącej. Co więcej, dostęp do niego możemy uzyskać z naszego smartfonu lub tabletu umożliwiając otworzenie drzwi z naszej kanapy podczas oglądania telewizji. Rówież informacje o tym kto nas odwiedził podczas nieobecności mogą zostać wysłane na naszą pocztę elektroniczną.

Dzwonek ten ma być dostępny w przedsprzedaży, w której za jedyne 199 dolarów możemy stać się jego posiadaczami. Jak to się mówi czas to pieniądz, i tak jest chyba w tym przypadku. Chui można nabyć oraz uzyskać o nim więcej informacji pod tym linkiem.
Źródło: Tech Crunch