Home / Aktualności / Intel zaskakuje – nieoczekiwany start procesorów Haswell Refresh

Intel zaskakuje – nieoczekiwany start procesorów Haswell Refresh

Firma Intel miała oficjalnie zaprezentować jednostki z rodziny Haswell Refresh (począwszy od procesorów Celeron po Core i7) wraz z dedykowanymi im płytami głównymi w pierwszej połowie przyszłego miesiąca. Tymczasem już teraz procesory te dostały od giganta z Satna Clara zielone światło, dzięki czemu możemy się ich spodziewać w sprzedaży znacznie wcześniej.

Spośród jednostek, które trafią na rynek znajduje się 27 modeli układów dla komputerów stacjonarnych (z rodzin: Celeron, Pentium, Core i3, Core i5 oraz Core i7), zaś pozostałe 17 modeli to chipy dla komputerów mobilnych (podział na serie identyczny jak powyżej).

Ważną wiadomością jest fakt, że większość modeli przy zachowaniu identycznych lub/i bardzo zbliżonych cen otrzymała wyższe o 100 MHz taktowania względem układów poprzedniej generacji. Niestety może to wróżyć w zasadzie tylko jedno, a mianowicie minimalny zakres zmian w procesorach Haswell Refresh, dlatego producent ucieka się do prostej sztuczki poprawy wyników w testach poprzez minimalne podniesienie częstotliwości zegara CPU.

Tabele zawierające szczegółową listę procesorów (desktopowych oraz mobilnych) Intel Haswell Refresh prezentujemy na poniższych zdjęciach.

Intel_Haswell_Refresh_desktop_CPUs_01

Intel_Haswell_Refresh_mobile_CPUs_01

Źródło: TechPowerUp

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.