Home / Aktualności / Intel zaprezentował specyfikację procesorów Intel Core 7-generacji Kaby Lake

Intel zaprezentował specyfikację procesorów Intel Core 7-generacji Kaby Lake

Intel Core 7th generation Kaby Lake logo

Firma Intel powoli przygotowuje się do wprowadzenia do sprzedaży procesorów Intel Core 7-generacji o kodowej nazwie Kaby Lake.

Na chwilę obecną ujawniono specyfikacje jednostek z serii Core i5 oraz Core i7, których premiera planowana jest na czwarty kwartał tego roku. Podobnie jak układy z rodziny Broadwell i Skylake wytwarzane one będą w 14-nm procesie technologicznym.

Firma Intel w prezentowanym poniżej slajdzie dzieli procesory Kaby Lake na trzy grupy: ultra low power (35W), low power (65W) oraz standard power (95W).

Spośród ww. podgrup tak jak dotychczas w odblokowany mnożnik wyposażone zostaną jedynie procesory z serii K, a więc i5-7600K, a także i7-7700K.

Układy Intel Kaby Lake nadal będą zgodne z gniazdami LGA 1151 (podobnie jak jednostki Skylake), niemniej w przypadku większości płyt głównych zapewne niezbędna okaże się aktualizacja BIOS-ów.

Intel Core 7th generation specs

Źródło: Ocaholic, Internet

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.