Home / Aktualności / Intel zamierza zlikwidować markę Atom

Intel zamierza zlikwidować markę Atom

Intel likwiduje markę Atom

Intel, który na rynku procesorów x86 jest niekwestionowanym liderem planuje zlikwidować jedną ze swoich marek, którą jest rodzina procesorów Atom. Układy te przez ostatnie lata wyrobiły sobie bowiem nie najlepszą opinię, jako układów dość powolnych, nie najnowocześniejszych oraz instalowanych w niskobudżetowym sprzęcie.

Z uwagi na to, że w ostatnim czasie Intel zaczął intensywnie wchodzić na rynek tabletów oraz smartfonów, w których instalowane są procesory Atom (Clover Trail+), a które to jednostki konkurują z takimi gigantami segmentu mobilnego jak Qualcomm (procesory Snapdragon) oraz Nvidia (Tegra), planowana jest zmiana źle kojarzącej się marki.

Proces zmiany nazwy na taką, która nie będzie niosła ze sobą negatywnych skojarzeń rozpocząć ma się już w czwartym kwartale tego roku. Miejsce na rynku po Atomach mają zająć nie najgorzej oceniane i całkiem dobrze kojarzące się marki takie jak Celeron i Pentium, które na swoje dobre opinie zaczęły pracować długie lata przed tym, jak w sprzedaży pojawiły się jednostki z rodziny Atom.

Źródło: DigiTimes

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.