Home / Aktualności / Intel wprowadza na rynek dyski SSD z serii Pro 2500

Intel wprowadza na rynek dyski SSD z serii Pro 2500

Firma Intel poinformowała o poszerzeniu swojej oferty dysków SSD o urządzenia z rodziny Intel SSD Pro 2500. Dyski z tej linii wg ich producenta odznaczają się niskim stosunkiem ceny do oferowanych możliwości, wysoka wydajnością, a przede wszystkim bardzo wysoką bezawaryjnością.

Dyski Intel SSD Pro 2500 dedykowane są na rynek biznesowy, gdzie ww. cechy są preferowane i poszukiwane przez klientów. Dyski z ww. serii dostępne będą zarówno jako 2,5-calowe dyski SSD oraz urządzenia zgodne ze standardem M.2.

Jeśli chodzi o pojemności oferowane przez modele z serii SSD Pro 2500 to na chwile obecną wynoszą one od 120 do 480 GB. Ponadto producent zapewnia, że jego urządzenia cechuje najniższa w klasie awaryjność wyrażana rocznym wskaźnikiem awaryjności AFR, która wynosi poniżej 1 proc., gdzie średnia w segmencie dysków SSD i HDD instalowanych w urządzeniach mobilnych wynosi aż 5 proc.

Produkty z linii SSD Pro 2500 objęte są aż 60-miesięcznym okresem gwarancyjnym.

Intel_SSD_Pro_2500_01

Źródło: Informacja prasowa

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.