Home / Aktualności / Intel wprowadza komputery NUC Frost Canyon z procesorem Comet Lake 10 generacji

Intel wprowadza komputery NUC Frost Canyon z procesorem Comet Lake 10 generacji

Dla wszystkich szukających kompaktowych rozwiązań do centrum domowej rozrywki, Intel przygotował najnowszą serię minikomputerów NUC Frost Canyon (Next Unit of Computing) opartą na procesorach 10 generacji z rodziny Comet Lake. Wszystkie dostępne konfiguracje oparte są na układzie Intel Core i7-10710U, posiadają do 64 GB pamięci DDR4, gigabitową kartę sieciową Intel i219-V Gigabit Lan, Bluetooth 5.0 oraz moduł sieci WiFi 6 AX200. Konfiguracje różnią się w zależności od ilości wstępnie zainstalowanej pamięci RAM i pamięci masowej oraz opcji dowolnego systemu operacyjnego.

NUC 10 ma ponadto miejsce na jeden 2,5-calowy dysk SSD / HDD w mniejszych wariantach lub dwa 2,5-calowe dyski SSD / HDD w wyższych wariantach, z jednym gniazdem NVMe M.2 SSD dostępnym w obu wersjach. Ponadto warto zauważyć, że wszystkie procesory w nowym NUC są oferują 25 W TDP, niezależnie od modelu. Oznacza to wyższą wydajność w porównaniu z wersjami procesorów 15 W, które można znaleźć w większości rozwiązań mobilnych np. laptopach.

Ceny zaczynają się od 679 dolarów jeśli chodzi o modele podstawowe, a konfiguracje z wyższej półki kosztują nawet 1 295 dolarów. W końcu z wydajność w kompaktowym formacie słono się płaci.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.