Home / Komputery mobilne i tablety / Intel Skylake – jakiego przyrostu wydajności powinniśmy oczekiwać

Intel Skylake – jakiego przyrostu wydajności powinniśmy oczekiwać

Intel Skylake-D CPU

Już praktycznie procesory Intel Skylake są tuż za rogiem, czego dowodem może być wyciek informacji w postaci slajdów na temat ich wydajności oraz innych korzyści w stosunku do procesorów z rodziny Broadwell.

Pomimo, że są one w zasadzie nieoficjalne, to jednak rzucają światło na to czego użytkownicy decydujące się na nie powinni oczekiwać.

Tak wię pomiędzy poprawą zużycia energii, obsługi komunikacji bezprzewodowej Wi-Fi, lepszym zarządzaniem pamięcią znalazł się aż 50 procentowy wzrost wydajności w grach 3D w porównaniu z CPU z rodziny Broadwell.

Jak możecie zauważyć z poniższych zdjęć, można oczekiwać aż 30 procentowej przewagi procesorów Intel Skylake jeśli chodzi o dłuższy czas pracy na baterii (laptopy i inne urządzenia mobilne). Procesory Skylake z serii S będą natomiast 11 procent szybsze, a ichTDP pomniejszy się o 22 procent (z 84 na 65W). Grafika w tym przypadku powinna być aż do 28 procent wydajniejsza.

Z dostępnych na slajdach informacji wynika, że nowe procesory Intela będą w stanie poradzić sobie również z obsługą kamery w rozdzielczości 4K lub czterech kamer Full HD (1080p), jak również z dwoma kamerami typu RealSense. Co więcej, Intel zdołał umieścić obsługę sensorów dotyku, dzięki czemu wrażenia z użytkowania ekranów dotykowych powinny być jeszcze bardziej pozytywne pod względem czasu reakcji.

 Pod względem ogólnej wydajności (średnia) procesory Intel Skylake będą oferowały 12 procentowy wzrost wydajności, zaś ich układ graficzny będzie w stanie dostarczyć pomiędzy 16 a 41 więcej mocy graficznej niż odpowiedniki z rodziny Broadwell.

Tak więc jak widzicie, najnowsze procesory Intela mają sporo do zaoferowania zarówno pod względem wydajności jak i oferowanych funkcji w tym czasie pracy na baterii. Firma zdecydowanie postawiła na mobilną ekspansję, czego Skylake jest tego najlepszym dowodem. Wydajnośc w segmencie desktop jest również znacząca.

 skylakeslides-performance-01  skylakeslides-performance-03

skylakeslides-performance-02

Źródło: FanlessTech