Home / Aktualności / Intel rozpoczyna przeceny swoich procesorów

Intel rozpoczyna przeceny swoich procesorów

Przynajmniej kilka źródeł, które udało nam się sprawdzić wykazuje,  że Intel najwyraźniej rozpoczął przeceny  swoich procesorów desktopowych najprawdopodobniej starając się utrzymać dynamiczny wzrost udziału w rynku jaki udało mu się zdobyć w ciągu ostatnich kilku miesięcy. W tym samym czasie AMD stara się nadążyć za popytem konsumentów na najnowszą serię Ryzen 5000.  Intel, który generalnie zrezygnował ze strategii obniżania cen powrócił do tej idei czego dowodem są przeceny u różnych sprzedawców detalicznych posiadających zapasy procesorów Intela po znacznie obniżonych cenach w stosunku do ich oficjalnej sugerowanej ceny detalicznej.

Na przykład ceny Intel Core i7-10700K spadły o ponad 10 procent w stosunku do średniej ceny, którą mogliśmy obserwować w przeciągu ostatnich kilku miesięcy. Model i7-10700F bez iGPU z kolei zanotował znacznie wyższą bo wynoszącą ponad  30 procent obniżkę. Istnieje prawdopodobieństwo, że jest to decyzja firmy Intel, która uważa,  że jeśli weźmie się pod uwagę popyt na produkty i komponenty do komputerów PC z powodu COVID-19, jest bardzo prawdopodobne, że konsumenci, którzy nie mogą dostać procesora AMD z serii 5000, nadal będą decydować się na zakup sprzętu – nawet jeśli ma on  pochodzić od Intela. Do tego  dochodzi fakt, że Intel  posiada własne fabryki  a tym  samym jest w stanie zapewnić dostawy swoich procesorów  przynajmniej w większym niż AMD stopniu. Coraz  częściej słyszy się spekulacje,  że AMD będzie borykało się z dostawami swoich układów co najmniej przez  następne kilka miesięcy w związku z czym niedobory jej układów mogą potrwać nawet do wakacji. 

Wspomniane  przeceny mogą się wydawać aktem desperacji ze strony Intela jednak wygląda na to, że AMD poczuło dominację na rynku zwiększając ceny swoich produktów jak niegdyś Intel, w związku z czym przestało być budżetową marką dla wielu osób. Czy zatem sytuacja się odwróci i Intel będzie  budżetowym  wyborem dla mas? Póki co nie stawialibyśmy na taki obrót sytuacji aczkolwiek czas pokarze czy mieliśmy rację.  

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.