Home / Aktualności / Intel potwierdza współpracę z AMD prezentując 14 nm procesor “Coffee Lake-H” z układem GPU z rodziny Vega

Intel potwierdza współpracę z AMD prezentując 14 nm procesor “Coffee Lake-H” z układem GPU z rodziny Vega

Intel AMD cpuTo co wydawało się jeszcze do niedawna niemożliwe, zostało ostatecznie potwierdzone. Intel zaprezentował pierwszy wieloukładowy moduł łączący w sobie 14 nm procesor “Coffee Lake-H” oraz 14 nm układ graficzny z rodziny Vega posiadający własną pamięć HBM2 i 1024 bitową szynę danych.

W przeciwieństwie do “Vega 10” czy “Fiji” który łączy procesor graficzny bezpośrednio z pamięcią, wspomniany układ Vega współpracujący z procesorem Intela wykorzystuje  Embedded Multi-Die Interconnect Bridge (EMIB) czyli mostek z wysokim stopniem fizycznych połączeń. Co więcej komunikacja CPU-GPU odbywa się poprzez PCI-Express gen 3.0.

Zaprezentowane przez Intela rozwiązanie otwiera nowe możliwości, w tym wysokowydajne pod względem mocy obliczeniowo-graficznej ultrabooki, które najwcześniej pojawią się w pierwszym kwartale przyszłego roku.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.