Home / Aktualności / Intel pokazuje pazurki prezentując wydajność procesora Rocket Lake w Metro Exodus

Intel pokazuje pazurki prezentując wydajność procesora Rocket Lake w Metro Exodus

Intel przy okazji targów CES 2021 postanowił zaprezentować wydajność 8-rdzeniowego (16-wątkowego) procesora z rodziny Rocket Lake w grze Metro Exodus. Nie byłoby w tym nic zaskakującego, że koło komputera wyposażonego w taki „procek” postawiono maszynę z konkurencyjnym układem ze stajni AMD.

„Niebiescy” aby jeszcze bardziej podkręcić atmosferę wybrali 12-rdzeniową (24-wątkową) wersję procesora Ryzen, lecz niestety nie ujawniono czy była to jednostka z najnowszej serii Ryzen 9 5900X (ZEN 3) czy może starsza i mniej wydajna wersja z linii Ryzen 9 3900X (ZEN 2). I o ile w przypadku wygranej z nowszym Ryzenem obecnej generacji byłaby swego rodzaju sensacją i pozytywnym sygnałem ze strony Intela, to niewykluczone, że w celu podreperowania wizerunku oraz podkręcenia oczekiwań zestawiono nadchodzący układ z serii Core ze schodzącą z rynku generacją Ryzena opartego o architekturę ZEN 2.

Zostawiając na boku kwestie techniczne przejdźmy więc do omówienia wyników opisywanego w tej wiadomości porównania. Otóż maszyna z procesorem Intel Core „Rocket Lake” uzyskała średni wynik na poziomie 156,54 fps, podczas gdy „nieznana” wersja procesora AMD Ryzen osiągnęła wynik 147,43 fps, co daje różnice około 9 fps na korzyść „niebieskich”, to na jednym ze slajdów uchwycono moment, gdy różnica pomiędzy obydwoma procesorami wynosi zaledwie 3 fps.

Powyższe porównanie dokonano przy użyciu kart graficznych z serii Nvidia RTX 3080 w rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli, lecz nie podano czy funkcja Nvidia Resizable BAR była aktywna podczas przeprowadzonego porównania wydajności.

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.