Home / Aktualności / Intel partnerem tytularnym PGA 2014

Intel partnerem tytularnym PGA 2014

PGA 2014 logo

Firma Intel, która jest światowym liderem technologii komputerowych została tytularnym partnerem PGA (Poznań Game Arena). Firma szykuje dla graczy masę atrakcji, włączając w to turnieje dla publiczności, rozgrywki z zawodowymi graczami, pokazy podkręcania oraz możliwość poznania najnowszych urządzeń mobilnych.

Poznań Game Arena to obok Intel Extreme Masters największe wydarzenie dla graczy w Polsce. Nie mogłoby więc zabraknąć Intela tam, gdzie są gracze – jedni z najwierniejszych fanów, dla których nieustannie podnoszona jest poprzeczka związana z wydajnością procesorów i dysków SSD.

– Gracze to widzą, chętnie wyposażając swoje komputery w procesory Intel Core, a my poprzez przygotowanie dla nich fajnego show na PGA, chcemy się im za to zaufanie odwdzięczyć – mówi Juliusz Kornaszewski, CEE PR Manager, Intel – Na PGA jesteśmy od lat, zarówno jako samodzielny wystawca jak i wsparcie partnerów wykorzystujących nasze technologie – dodaje.

Strefa Intel to jedno z większych stoisk na PGA 2014, które podzielone zostanie na kilka sektorów. Pierwszy to strefa turniejowa. Na ponad 10 desktopach w najmocniejszych konfiguracjach prowadzony będzie otwarty turniej CS:GO. Dodatkowo kolejne 10 komputerów All-in-One posłuży jako platforma rozgrywek HeartStone. Na stoisku znajdzie się również scena, na której chętni będą mogli sprawdzić się w starciach w CS:GO z zawodowcem – „Kubenem”. To będzie ciekawe doświadczenie, bo nie co dzień można stanąć oko w oko z czołówką światową.

Dużą atrakcją będą także 2 zestawy wirtualnych okularów Oculus Rift, dzięki którym gracze przeniesieni zostaną w nowy wymiar rozrywki multimedialnej. Na stoisku będzie też możliwość sfotografowania się z pucharem Intel Extreme Masters oraz pogrania w gry mobilne na tabletach Dell.

Dla Intela gracze są wyjątkowo ważni, na co potwierdzenia upatrywać należy w sprowadzonym do Polski światowym finale Intel Extreme Masters ale także obecności na Poznań Game Arena 2014. Ale to nie wszystko. Intel ma jeszcze jeden, równie ważny co zadowolenie graczy cel.

– Zależy nam także na zamianie wizerunku gracza w oczach Polaków. Chcemy pokazać, że gracz to nie tylko nastolatek, który zasiada przed komputerem z pizzą, nie ma zainteresowań i gra w brutalne tytuły do upadłego – wyjaśnia Juliusz Kornaszewski. – Tak nie jest i wspólnie ze społecznością graczy to pokazujemy. Gry rozwijają, zapewniają rozrywkę i integrują społeczności. Niosą ze sobą szereg niezaprzeczalnych zalet, które chcemy zaprezentować szerszej publiczności – wyjaśnia.

Stoisko Intel na PGA 2014

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.