Home / Aktualności / Intel oficjalnie ogłasza datę premiery 8-generacji procesorów z serii Core

Intel oficjalnie ogłasza datę premiery 8-generacji procesorów z serii Core

Firma Intel w dniu dzisiejszym oficjalnie zapowiedziała wprowadzenie na rynek procesorów z rodziny Coffee Lake, które będą kompatybilne z płytami głównymi z chipsetami z serii 300. 8-generacja procesorów z linii Core zadebiutować ma bowiem już 5 października 2017 roku.

Zapewne dzięki premierze konkurencyjnych procesorów AMD Ryzen, Intel wreszcie zdecydował się na poważniejsze zmiany w architekturze swoich układów z serii Core. Tym samym w najnowszym jej wydaniu (kodowa nazwa Coffee Lake) każda z serii otrzyma po dwa fizyczne rdzenie więcej. Tym samym układy Core i3 będą miały ich teraz 4, Core i5 aż 6 rdzeni, zaś Core i7 dysponować będzie liczbą 6-rdzeni wspartych technologią Hyper-Threading (obsługa 12 wątków jednocześnie).

Układy 8-generacji z serii K w połączeniu z płytami głównymi z chipsetami Z370 oferować mają względem jednostek 7-generacji:

  • wsparcie dla nawet 40 linii PCI Express 3.0
  • lepsze możliwości overclockingu m.in. max memory ratio wynoszące nawet 8400 MT/s
  • nawet do 25-proc. wyższą wydajność w grach typu Gears of War 4 (w porównaniu z 7-generacją rodziny Intel Core) z wykorzystaniem dedykowanej karty graficznej
  • do 32-proc. wyższą wydajność podczas edycji filmów 4K 360 stopni

Ponadto od dziś znane są oficjalne wzory opakowań, a także wygląd struktury 6-rdzeniowego procesora 8-generacji, które prezentujemy poniżej.

Intel Core 8th generation die map 01

Intel Core i3 8-generacji 01

Intel Core i5 8-generacji 01

Intel Core i7 8-generacji 01

 

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.