Home / Aktualności / Intel Extreme Masters 2014 w Katowicach razem z ROCCAT i War Thunder

Intel Extreme Masters 2014 w Katowicach razem z ROCCAT i War Thunder

Intel Extreme Masters czyli największa eSportowa impreza dla graczy w Polsce jest już niemalże za rogiem. Wydarzenie to potrwa od 14 do 16 marca w katowickim Spodku, a wstęp na nie jest bezpłatny. Start już o godzinie 12:00.

Intel Extreme Masters

Intel Extreme Masters: Team ROCCAT

IEM jeden z najpopularniejszych cykli międzynarodowych, eSportowych turniejów na świecie gdzie zawodowi gracze rywalizują o indywidualne i drużynowe laury oraz dość pokaźne nagrody.

Suma wspomnianych nagród w tym roku wynosi ponad 1.5 miliona złotych. Rozgrywki tego turnieju są tak popularne, że ubiegłoroczną edycję obejrzało ponad 5 milionów widzów na całym świecie.

Jednymi z czołowych drużyn, którym będziemy się przyglądać jest drużyna z firmy ROCCAT, producenta wysokiej jakości sprzętu dla graczy oraz Gaijin Entertainment, studia, które stworzyło War Thunder – darmową grą typu MMO osadzonych w realiach drugiej wojny światowej.

Aby promować opisywaną tu imprezę Intel Extreme Masters ROCCAT oraz Gaijin Entertainment przygotowały specjalne stoisko dla wszystkich pasjonatów elektronicznej rozrywki i rywalizacji. Przygotowane specjalnie do tego celu 13 komputerów wyposażonych w najnowsze peryferia marki ROCCAT dadzą fanom poczucie smaku mających tam miejsce zmagań a także szansę na udział w jednym z 9 turniejów 1 vs 1 War Thunder.

War Thunder Ground Forces

Z otrzymanych przez nas informacji wynika, że każdy uczestnik otrzyma gwarantowane 500 Złotych Orłów, waluty premium w grze.

Zdobywca pierwszego miejsce otrzyma natomiast limitowany Zestaw Ultra „T-34 i M4A2 Sherman”– zaproszenie do zamkniętej bety Ground Forces, unikatowy czołg, 6000 Złotych Orłów oraz dodatkowe, niepowtarzalne emblematy i tytuły.

Dodatkowo podczas całego Intel Extreme Masters, na stoisku War Thunder będą rozdawane promocyjne ulotki, które zagwarantują nowym graczom od 150 do aż 10000 Złotych Orłów.

Emocji na pewno nie zabraknie chociażby ze względu na przeprowadzane konkursy wiedzy o War Thunder i ROCCAT, w których do wygrania m.in. sprzęt marki ROCCAT, myszy, słuchawki, podkładki i klawiatury.

Przez trzy dni trwania imprezy Intel Extreme Masters o godzinie 14:00 Intel Extreme Masters z Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie oraz kpt. pil. rez. Witold Sokół, pilot myśliwski MiG-29, Członek Zarządu Fundacji Fligry, przedstawią tajniki skutecznego latania.  

Wyjaśnią oni także na przykładach, jak wykonywać poszczególne manewry oraz jaką technikę stosować w czasie podniebnych walk. Wskazówki te z pewnością pomogą na zdobycie przewagi w podniebnych potyczkach. Warto zatem się pojawić na stoisku Roccat. Na pytania dotyczące samej gry: jej rozwoju, przyszłości, zmian odpowie jeden z przedstawicieli studia Gaijin Entertainment.

Oculus riftKażdego dnia na stoisku ROCCAT i War Thunder będzie skorzystać z możliwości przetestowania Oculus Rift, urządzenia oferującego nowy poziom doznań rozgrywki 3D a tym samym poczuć się jak ze sterami prawdziwego samolotu.

Dla osób mających lęk wysokości po raz pierwszy w Europie zostanie oddana możliwość przetestowania gry War Thunder – Ground Forces, w której walki toczą opancerzone czołgi.

Dla chcących wygrać słuchawki Kave XTD 5.1 Digitalskorzystać z możliwości przetestowania zestawów myszy, klawiatur, słuchawek czy podkładek używanych przez profesjonalistów, jak np. Team ROCCAT będzie dedykowany drugi dzień IEM czyli sobota 15 marca i godzina 15:00.

Team Roccat, dla tych którzy jeszcze tego nie wiedzą jest jednym z liderów rozgrywek League of Legends, stąd pojawiając się na ich stoisku otrzymać można niepowtarzalną okazję na zamienienie kilku zdań z zespołem, zdobyć autograf lub wspólne zdjęcie.

Poniżej zdjęcia z zeszłorocznej imprezy. Po zakończeniu Intel Extreme Masters 2014 w Katowicach opublikujemy nowe.