Home / Aktualności / Intel Core M – pierwsze wyniki mobilnych procesorów

Intel Core M – pierwsze wyniki mobilnych procesorów

Długo nie trzeba było czekać na pierwsze wyniki testów wydajności procesorów Intel Core M, które zamieścił dziś serwis HotHardware.

Zdołano póki co przetestować tablet z Windows 8.1 w takich benchmarkach jak Cinebench R11.5, SunSpider 1.0.2 oraz 3DMark Ice Storm Unlimited.

Jak można z nich zauważyć ten ultramobilny, 4,5W, dwurdzeniowy procesor poradził sobie w nich całkiem dobrze.

W wielowątkowym teście Cinebench R11.5 zdobył on całkiem znośne 17 kl. / sek (test GL bench), oraz 2,48 punkta w teście CPU. Jeśli porównamy ten wynik np. do procesora Core i7-870, to z prostych kalkulacji wyniesie to ok. 60 procent wydajności tego procesora.

Wynik ten jest znacząco wyższy niż w przypadku takich procesorów jak Intel Atom, Pentium czy procesory AMD z serii E.

Test 3DMark IceStorm Unlimited wycisnął również ostatnie poty z procesora Intel Core M, uzyskując tym samym 50,985 punktów. Gdy porównamy z kolei ten wynik np. do procesora Snapdragon 800, to będzie on dwukrotnie większy. Tak samo stanie się w przypadku konfrontacji z jednostkami AMD z serii E z zwbudowanymi układami graficznymi.

Natomiast w tescie przeglądarkowym SunSpider, procesor Core M uzyskał wynik 142,8.

Jak więc widzimy już wstępne wyniki wydajności procesora Intel Core M są bardziej niż zadowalające. Teraz pozostaje mieć nadzieję na pojawienie się większej ilości produktów z nim na pokładzie oraz w miarę znośnych cen za takie urządzenia.

Intel Core M Cinebench 11-5

Intel Core M 3DMark
  Intel Core M SunSpider Java