Home / Aktualności / Intel Core i3-8350K „Coffee Lake” prawie jak obecna seria Core i5

Intel Core i3-8350K „Coffee Lake” prawie jak obecna seria Core i5

Premiera układów Intel Core 8-generacji już coraz bliżej, dzięki czemu co kilka dni mamy okazje poznać garść nowych informacji na temat jednostek z rodziny Coffee Lake. Za sprawą procesorów AMD Ryzen wreszcie coś drgnęło u Intela w kwestii ilości rdzeni, których w nowej generacji procesorów Intela będzie teraz więcej.

Nie mniejsza rewolucja, niż ta dotykająca układy Core i5 oraz Core i7, o których pisaliśmy już na łamach naszego portalu, dotknie także przedstawiciela klasy średniej, którym są procesory z linii Core i3. Najnowsze wcielenia tych chipów otrzymają bowiem wreszcie cztery fizyczne rdzenie, a nie jak dotąd dwa fizyczne wspierane technologią Hyper-Threading.

Procesor stanie się w zasadzie tym, czym dotąd były modele z serii Core i5 z sufiksem K, z tą różnicą, że pozbawiony on będzie trybu Turbo Boost. Procesory z linii Core i3 mają na rynku pojawić się w pierwszym kwartale 2018 roku w cenie około 200 dolarów.

Niestety nie ma róży bez kolców i tak, by móc stać się posiadaczem jednego z procesorów Intel Core „Coffee Lake” trzeba się będzie zaopatrzyć w płytę główną z najnowszym chipsetem Intela z serii 300. Szczegółowe dane techniczne jednostek Core 8-generacji prezentujemy na poniższym slajdzie.

Intel Core 8th generation - specs 01 

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.