Home / Aktualności / Intel Core i3-8300 – pierwsza trojka z czterema rdzeniami

Intel Core i3-8300 – pierwsza trojka z czterema rdzeniami

Core i3-8300Intel Core i3-8300, nawet jeśli nie zawojuje rynku pod względem wydajności, to jednak i tak zaznaczy się w historii jako pierwszy czterordzeniowy procesor core i3. Najnowszy procesor Intela będzie bazował na 14 nm procesie technologicznym (Coffee Lake-S) i kosztował około 150 dolarów. Nie małym zaskoczeniem jest obsługa HyperThreading, co oznacza dostęp do 8 logicznych rdzeni dla systemu operacyjnego.

Tym samym Core i3, którego najnowszym przedstawicielem jest wspomniany i3-8300, po raz pierwszy przebije serię i5 pod względem HT (jeśli chodzi o czterordzeniowe układy), aczkolwiek zabezpieczając się przed zupełnym brakiem sprzedaży serii 5, Intel pozbawił 8300 technologii Turbo Boost, co oznacza nic innego jak bazowe taktowanie, w tym przypadku ustalone na 4 GHz. Ponieważ opisywany tu CPU Intela nie jest jeszcze oficjalnie zapowiedziany, nie wiemy ile pamięci podręcznej trzeciego poziomu będzie posiadał oraz jaki będzie jego TDP. Przewidywana premiera Core i3-8300 to najprawdopodobniej końcówka tego roku lub początek 2018.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.