Home / Aktualności / Intel Core i3 8-generacji jednak bez HT

Intel Core i3 8-generacji jednak bez HT

Premiera procesorów Intel Core 8-generacji coraz bliżej, dzięki czemu z każdym dniem poznajemy nowe szczegóły na temat tych układów. Tym razem pojawiły się szczegółowe dane nt. jednostek Core i3 “Coffee Lake”, które w początkowym okresie produkcji występować mają w trzech wersjach.

W momencie premiery ww. procesorów mamy mieć możliwość zakupu wersji o symbolach i3-8100, i3-8300 oraz i3-8350K. Wbrew wcześniejszym doniesieniom układy te nie otrzymają wsparcia dla technologii HT (Hyper-Threading), ponieważ jak można było przypuszczać stanowiłyby one zbyt silną konkurencję względem procesorów z rodziny Core i5. Potwierdziła się zaś informacja mówiąca o tym, że linia Core i3 po raz pierwszy w swojej historii dysponować będzie 4-rdzeniową architekturą.

Poza taktowaniami poszczególne jednostki z nadchodzącej serii Core i3 różnić się będą między sobą ilością pamięci cache L3 (wynoszącą od 6 do  8 MB, współczynnikiem TDP (65W lub 91W), a także możliwością odblokowania mnożnika CPU (dostępny w wersji i3-8350K). Szczegółowe dane techniczne układów o symbolach Core i3-8100, Core i3-8300 i Core i3-8350K prezentujemy na poniższym slajdzie.

Intel Core i3 Coffee Lake specyfikacja

Źródło: Forum AnandTech

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.