Home / Komputery Stacjonarne / Procesory / Intel blokuje możliwość przetaktowywania procesorów Core innych niż seria K

Intel blokuje możliwość przetaktowywania procesorów Core innych niż seria K

Intel Core Skylake logoMożliwość przetaktowywania procesorów Core innych niż seria K niczym słońce po burzy spowodowało uśmiech na twarzach użytkowników procesorów Intela, a niektórzy producenci stworzyli nawet odpowiednie kampanie marktingowe, zachęcając do zakupów ich płyt głównych.

Niestety radość ta nie trwała zbyt długo (a by najmniej nie potrwa), gdyż Intel wysłał odpowiednią poprawkę kodu do swoich partnerów, zabezpieczając możliwość przetaktowywania procesorów Core, w tym Skylake, innych niż wersje K.

Co równie ważne, Intel nie gwarantuje poprawnej pracy procesorów, które użytkownik przetaktuje, co pośrednio tyczy się wersji bez oznaczenia “K”, które w jego zamierzeniu nie powinny być przetaktowywane tak czy inaczej.

Jeżeli wasza płyta posiada obecnie możliwość przetaktowywania procesorów Core, to nadal będziecie mogli z tej funkcji korzystać aż do momentu aktualizacji BIOSu.

A co wy uważacie o takim posunięciu, które jak sami przyznacie musiało nastąpić prędzej czy później? Czy posiadacie płytę główną, która umożliwia OC procesorów z serii innej niż K?