Home / Aktualności / Insignia GSi wprowadzi odrobinę świeżości do tego modelu Opla

Insignia GSi wprowadzi odrobinę świeżości do tego modelu Opla

Opel Insignia GSi 01

Opel pokazał właśnie najnowsze zdjęcia nowej wersji Insigni GSi, która poza osiągami wprowadzi nieco świeżości do wyglądu tego modelu zapoczątkowanego przez pokazaną niedawno Insignię Grand Sport. Auto ma zostać oficjalnie zaprezentowane podczas tegorocznych Frankfurt Motor Show we wrześniu.

Sercem Insigni GSi  ma być turbodoładowany 2-litrowy silnik benzynowy dostarczający 256 koni mechanicznych. Napęd ma być przekazywany na cztery koła a w aucie znajdzie się również ośmiostopniowa automatyczna skrzynia, którą będzie można obsługiwać poprzez manetki na kole kierownicy. 

Pomimo, że Opel nie udostępnił żadnych danych jeśli chodzi o przyspieszenie to wiadomo, że Insignia GSi zapewni spalanie na poziomie 8,6 l/100 km zaś CO2 wyniesie 197g/km.

Wśród trybów, w których będzie można prowadzić nową Insignię znalazł się tryb standardowy, turystyczny, sportowy oraz wyczynowy. Dzięki nim auto samo dostosuje układ kierowniczy, przyspieszenie oraz przełożenia skrzyni biegów.

Sportowy charakter flagowego auta Opla ma podkreślać nie tylko jego wygląd (w tym chromowane wloty powietrza, chromowany podwójny wydech cy spojler), ale również obniżone o 10 mm zawieszenie. Zawieszenie użyte w Insigni GSi jest oczywiście sportowe, hamulce bardziej wyczynowe a system przekazywania mocy z silnika jest w stanie jeszcze lepiej przekazywać moc między prawym a lewym kołem, zarówno na przedniej jak i tylnej osi. Komfort prowadzenia mają podnieść m.in. sportowe, skórzane fotele zapewniające nie tylko lepsze trzymanie boczne ale i masaż, podgrzewanie i wentylacje.

Opel nie ujawnił póki co ceny Insigni GSi, aczkolwiek spekuluje się, że nie będzie ona tania i nie powinniśmy się spodziewać ceny poniżej 150 tys. zł.

Źródło: NetCarShow

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.