Home / Aktualności / Insider Preview Build 21343 ukazuje nadchodzące zmiany do Windows 10

Insider Preview Build 21343 ukazuje nadchodzące zmiany do Windows 10

Jeśli uważacie, że system Windows 10 jest od wieków taki sam, to już niebawem może się to zmienić. Microsoft testuje bowiem odświeżenie interfejsu użytkownika wraz z nadchodzącą aktualizacją do swojego systemu operacyjnego. Na razie zmiany są testowane w ramach Insider Preview Build 21343 a odświeżenie obejmuje nowe ikony systemowe, które mają znacznie inny schemat projektowania niż te, które mamy teraz.

Co więcej, foldery systemowe (Pulpit, Dokumenty, Pobrane pliki, Obrazy, Muzyka itp.) najprawdopodobniej będą bardziej kolorowe i przypominać coś ze środowiska pulpitu Linuxa. Także grafika ikon wydaje się prostsza, a ta prostota prawdopodobnie ma coś wspólnego z pojawieniem się zdalnego pulpitu / wirtualnego pulpitu, gdzie prostsza grafika jest łatwiejsza w przepustowości sieci, szczególnie po stronie serwera VDI. Jak zapewne część z was zauważyła obecne ikony systemowe systemu Windows 10 ewoluowały z ikon poprzednich wersji systemu Windows.

Nie wiemy jak wy ale nam się nowy design i kolorystyka podoba. Mamy również nadzieję, że system zyska przy tym na „lekkości”. Choć Microsoft nie określił jak długo potrwają testy, nie sądzimy, że potrwa to zbyt długo a nowe zmiany pojawią się najprawdopodobniej z kolejną aktualizacją 21H1.

 

 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.