Home / Aktualności / Filmy / „Inside the Ships” -historia ORP Błyskawica z gry World of Warships

„Inside the Ships” -historia ORP Błyskawica z gry World of Warships

Inside the Ships World of Warships

Wargaming i Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni zaprezentowały właśnie następny etap wzajemnej współpracy, którym jest film z cyklu „Inside the Ships” o niszczycielu ORP Błyskawica, jednym z najsłynniejszych okrętów pływających pod polską banderą.

W tym kilkunastominutowym materiale wideo prowadzący Richard „The Challenger” Cutland (były żołnierz brytyjskiej armii) omawia parametry techniczne jednostki, przedstawia historię i ciekawostki z nią związane. W filmie wypowiadają się również członkowie załogi okrętu, a ujęcia pochodzą z nagrań, które Wargaming rejestrował na ORP Błyskawicy w Gdyni za pomocą kilku kamer, latającego drona oraz z materiałów archiwalnych.

Zachowywanie pamięci historycznej jest jednym z celów strategicznych firmy Wargaming. Jesteśmy przekonani, że niniejszy film przysłuży się wzrostowi wiedzy o okręcie oraz popularyzacji ORP Błyskawicy w kraju i za granicą.

World of Warships jest darmową grą komputerową o bitwach najsłynniejszych okrętów w historii. Gracz może wybierać spośród ponad 100 wiernie odwzorowanych jednostek w ramach 4 klas okrętów i poprowadzić do boju takie legendy jak na przykład niszczyciel ORP Błyskawica, pancernik Yamato, lotniskowiec Midway, czy krążownik Moskwa lub Hindenburg.