Home / Aktualności / Innowacyjny sposób konfiguracji kontrolera PS Move

Innowacyjny sposób konfiguracji kontrolera PS Move

PS move patent
W większości przypadków kontrolery ruchu nie są zbyt dobre jeśli chodzi o ich adaptację do różnych sytuacji w grze.

Sony najwidoczniej chce tą sytuację zmienić aplikując o patent nietypowego rozwiązania dla kontrolera PS Move.

Patent kontrolera PS Move

Pomysł polega na dołączaniu do kontrolera PlayStation Move części, które sprawią nie tylko sposób jego trzymania lecz również jak się będzie zachowywał w grach.

PS Move za pomocą dołączanych części mógłby zatem zmienić kontroler tak, aby gracz po dołączeniu jednej części posiadał w grze np. pistolet (rys. 228.a), zaś gdy dołączy kolejną broń w grze zmieniła się w Uzi (rys. 228.b). Gdy gracz dołączy część do końca kontrolera PS Move, w grze uzyskałby nóż zamiast broni palnej.

Pomysłów na wykorzystanie takiego rozwiązania jest na pewno więcej i ograniczone są one wyobraźnia inżynierów z Sony. Przyznacie może, że tak jak my mamy wrażenie iż gdzieś to już wcześniej widzieliśmy.

Jak wspominaliśmy wcześniej, Sony zaaplikowało póki co o patent na takie rozwiązanie. W zależności od tego w jakim czasie zostanie on rozpatrzony a także później wdrożony do produkcji może zejść od kilku do kilkunastu miesięcy. Nie liczylibyśmy zatem na szybkie się jego pojawienie na sklepowych półkach. Także na obecnym stadium ciężko powiedzieć czy kontroler ten byłby kompatybilny z PlayStation 3, PS4 a może żadną z tych konsol.

 

 

Sony patent filing for a modular PlayStation Move controller

Źródło: Engadget